سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/14
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 611
     وزش باد در شرق کشور/ کاهش دما در سواحل خزر

     وزش باد در شرق کشور/ کاهش دما در سواحل خزر 

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان از بعدازظهر دوشنبه 98/5/14 با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر؛ ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد ابتدا در سواحل غربی دریای خزر و اردبیل و به تدریج در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و ارتفاعات البرز پیش‌بینی نمود. 

     وی در خصوص وضعیت جوی در روز سه‌شنبه گفت: در این روز ضمن تقویت بارش و کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز، بارش ها همراه با وزش باد شدید استان‌های خراسان شمالی و مناطق شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را تحت تاثیر قرار می دهد و طی این مدت بارش در گیلان و مازندران از شدت بیشتری برخوردار است.

     وظیفه از رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد از دوشنبه تا چهارشنبه 98/5/16 به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان ارتفاعات جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان خبر داد.

     وی با اشاره به تداوم بارش در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 98/5/18 در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی، افزود: در روزهای پنجشنبه و جمعه علاوه بر این مناطق در شمال آذربایجان شرقی و غربی نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه پدیده غالب از دوشنبه تا جمعه در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد گاهی همراه با گرد و خاک می باشد، خاطرنشان کرد: این وضعیت در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدیدتر بوده و در منطقه زابل به صورت طوفان گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

     به گفته وظیفه در ساعات بعدازظهر و شب دوشنبه تا چهارشنبه در خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، جنوب سمنان، قم، جنوب غرب تهران، قزوین، البرز مرکزی، کرمان شمال و شرق  اصفهان، یزد و آذربایجان شرقی و وزش باد شدید موقتی و احتمال خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

     وظیفه دریای خزر را از اواخر وقت دوشنبه تا پنجشنبه و مرکز و شرق خلیج فارس و شرق دریای عمان را تا روز چهارشنبه مواج پیش بینی کرد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 601,495,309
تعداد بازدید امروز : 20,600
تعداد بازدید دیروز : 137,297
تعداد بازدید این ماه : 1,755,467