سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/05
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 483
     پیش بینی رگبار و رعدوبرق در مناطقی از کشور

     پیش بینی رگبار و رعدوبرق در مناطقی از کشور

     در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شنبه تا دوشنبه 98/5/7 در سواحل دریای خزر و مناطقی از نیمه جنوبی کشور، رگبار و رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شنبه تا دوشنبه 98/5/7 در نیمه جنوبی کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و نیمه جنوبی فارس رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در استان های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی رگبار پراکنده گاهی، رعدوبرق و وزش باد پیش بینی نمود.

     به گفته وظیفه، در مدت یاد شده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک خواهد بود و در ساعات بعدازظهر در جنوب سمنان، جنوب تهران و استان‌های قم، البرز، قزوین، مرکزی، شمال و شرق اصفهان، یزد و خوزستان سرعت باد افزایش یافته و در برخی نقاط سبب وقوع پدیده گردوخاک می شود و شرق دریای عمان نیز مواج خواهد بود.

     وی افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق مرکزی و شمالی آذربایجان شرقی رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.  

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه 98/5/10 در اغلب مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 549,738,332
تعداد بازدید امروز : 23,191
تعداد بازدید دیروز : 350,296
تعداد بازدید این ماه : 6,406,514