سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/01
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 575
     وزش باد شدید در 13 استان

     وزش باد شدید در 13 استان

     در بعضی ساعات سه‌شنبه تا پنجشنبه 98/5/3 در 13 استان وزش باد شدید پیش‌بینی شده که در برخی نقاط، کاهش دید افقی و کیفیت هوا را بدنبال خواهد داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان طی سه‌شنبه و چهارشنبه 1 و 2 مرداد 1398 به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، برای جنوب فارس، برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی نمود.

     وی افزود: این وضعیت روز پنجشنبه در جنوب فارس، برخی مناطق هرمزگان و جنوب کرمان، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنان ادامه خواهد داشت ضمن اینکه در جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده رخ می‌دهد.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت طی روزهای جمعه و شنبه در جنوب شرق فارس، نیمه جنوبی کرمان، هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، سمنان و خراسان شمالی، یادآور شد: شدت بارش در این دو روز در نیمه جنوبی کرمان، شمال هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان خواهد بود.

     این مسئول از سه‌شنبه تا شنبه 98/5/5 برای استان های گیلان، مازندران و گلستان، افزایش ابر و بارش پراکنده و برای سایر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی نمود.

     وظیفه در بعضی ساعات سه‌شنبه تا پنجشنبه 98/5/4 در شمال سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شرق کرمان، جنوب سمنان، شمال اصفهان، قم، جنوب تهران، ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید هشدار داد و افزود: در برخی نقاط کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی را نیز خواهیم داشت.

     شایان ذکر است در مدت یاد شده، دریای عمان به ویژه مناطق شرقی آن مواج است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 603,258,074
تعداد بازدید امروز : 157,835
تعداد بازدید دیروز : 161,045
تعداد بازدید این ماه : 3,518,232