سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/26
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 327
     فرودگاه پیام به سامانه هواشناسی هوانوردی مجهز شد

     فرودگاه پیام به سامانه هواشناسی هوانوردی مجهز شد

     سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام استان البرز با هدف افزایش ایمنی پروازها با حضور وزیر راه و شهرسازی از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان البرز؛ در مراسمی با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در محل سازمان هواشناسی کشور، سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

     هدف از اجرای پروژه، تامین سلامت و امنیت پرواز در نشست و برخاست می باشد.

     اهمیت پارامترهای هواشناسی در صنعت هوانوردی تا بدانجا بوده که در اکثر مواقع، بدون پایش پارامترهای جوی تقریبا پروازها غیرممکن است، بنابراین براساس تفاهم نامه منعقده بین اداره کل هواشناسی استان و منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاهی پیام، این پروژه در سال ۹۷ آغاز و تجهیزات مربوطه خریداری شد.

     پروژه تا روز افتتاح با مبلغی بیش از ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به بهره برداری رسید. 
     با اجرای این پروژه، پارامترهای هواشناسی از جمله دید افقی در سطح باند، سمت و سرعت باد در ابتدای باند، همچنین پارامترهای فشار، دما، رطوبت و تشعشع پایش و به صورت کد فرم‌های بین‌المللی در اختیار خلبانان، برج مراقبت و شرکت‌های هواپیمایی قرار خواهد گرفت.

     با راه اندازی این پروژه، طبقه بندی فرودگاه از نظر هواشناسی به سی ای تی ۱ خواهد رسید.

     نمونه ساخت داخلی سیستم هواشناسی هوانوردی نیز امروز به صورت آزمایشی و جهت انجام تست‌های مربوطه و پس پردازش داده‌ها، راه‌اندازی می‌شود تا در صورت تایید از سازمان هواشناسی کشور به تولید انبوه برسد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 548,482,359
تعداد بازدید امروز : 140,393
تعداد بازدید دیروز : 364,113
تعداد بازدید این ماه : 5,150,541