سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1226
     اخذ مجوز استخدام 127 نیرو در هواشناسی

     اخذ مجوز استخدام 127 نیرو در هواشناسی

     وزیر  راه  شهرسازی از کسب مجوز استخدام 127 نیرو در سازمان هواشناسی کشور خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آئین افتتاحیه پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور با تشکر از تلاش‌های مجموعه هواشناسی گفت: خوشحالیم که امروز در کشور از ظرفیت و ثروتی به اسم سازمان هواشناسی برخورداریم. سازمانی توسعه‌یافته، علمی و پژوهشی مثل سازمان هواشناسی از الزامات و لوازم توسعه کشور است.

     وی با بیان اینکه حفظ و بقای منابع سرزمینی نیازمند توسعه پایدار به صورت برنامه محور در همه ابعاد است، افزود: باید اهتمام ویژه‌ای به برنامه‌هایی که در راستای بهره‌وری است داشته باشیم و دوام و قوام توسعه مرهون داشتن نگاه بلندمدت و ماندگار است.

     به گفته وزیر راه و شهرسازی: نوع ماموریت و فلسفه وجودی سازمان هواشناسی، انسان محور است. اگرچه این سازمان در دوره‌ای کمتر مورد توجه بود، اما امروز در صدر توجه دولت و وزارت راه قرار دارد و امیدواریم بتوانیم با جذب نیروهای با استعداد، جوان و پرانگیزه شاهد درخشش هواشناسی ایران در تراز جهانی باشیم.

     عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی، گفت: خوشبختانه اخیراً با تلاش رییس سازمان هواشناسی توانستیم فرصت‌های مدیریتی خوبی در سازمان جهانی هواشناسی کسب کنیم.

     این مسئول با تاکید بر خودباوری و لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان کشور و شرکت های دانش بنیان، عنوان نمود: دولت و صندوق نوآوری و شکوفایی، اقدامات خوبی در این حوزه داشته و توصیه می‌شود سازمان هواشناسی نیز در جهت تجهیز و نوسازی خود، از این پتانسیل استفاده کند تا سریع‌تر به تراز بالاتری که برای آن در نظر گرفته شده، برسد.

     اسلامی خواستار افزایش بازه زمانی پیش‌بینی‌ها با حداکثر دقت شد و افزود: این سازمان باید به مرجعی در منطقه و سطح بین المللی تبدیل شود.

     وی در خصوص متن پیش‌بینی‌ها، اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌های صادره از سوی سازمان هواشناسی گفت: از نوشتن نامه‌های سنتی با انشای مبهم و گنگ خودداری شود و پیش‌بینی‌ها با ادبیاتی مشخص و تاثیرگذار برای عموم مردم و متخصصین تنظیم شود. 

     وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ترمیم کاستی‌‌های دریافتی کارکنان، جذب نیروی انسانی و تجهیز سازمان هواشناسی از جمله تکالیفی است که بر عهده ما می‌باشد و دکتر تاج‌بخش نیز اهتمام ویژه‌‌ای به این امور دارند، عنوان نمود: با چانه‌زنی‌های بسیار موفق به دریافت مجوز استخدام 127 نفر در سازمان هواشناسی کشور شدیم در حالیکه این سازمان به 750 نیرو نیاز دارد.  

     اسلامی در خاتمه از پیگیری دریافت مجوز افزایش تعرفه‌های سازمان هواشناسی و سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و شرکت فرودگاه‌ها در هواشناسی خبر داد و گفت در تلاشیم تا این سازمان را به ترازی که شایسته و بایسته آن است برسانیم.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,374,796
تعداد بازدید امروز : 24,415
تعداد بازدید دیروز : 147,183
تعداد بازدید این ماه : 2,634,954