سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 757
     استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور

     استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور

     تا پایان هفته هوای گرم تابستانی در کل کشور مستقر است و در استان های ساحلی خزر افزایش دما رخ می‌‌دهد.  

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان  دوشنبه 24 تیر 98

     در سواحل دریای خزر شامل استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش خفیف و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی نمود.

     وی افزود: سه شنبه و چهارشنبه 25 و 26 تیر در استان‌های گیلان،مازندران، گلستان و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، زنجان و برخی مناطق استان‌های اردبیل در ساعات بعد از ظهر شد ابر و رگبار موقتی دور از انتظار نیست.

     وطیفه با اشاره به رشد ابر و رعد و برق موقتی از دوشنبه تا چهارشنبه در سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان جنوب و شمال فارس، ارتفاعات جنوب کرمان و غرب اصفهان در شب، اظهار نمود: در مدت یاد شده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی در جنوب استان های سمنان تهران در برخی نقاط یزد اصفهان قم و مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه پنجشنبه و جمعه در قالب مناطق کشور جو آرام می باشد، یاد آور شد: از دوشنبه تا پایان هفته روند استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور و افزایش دما در استان های ساحلی خزر را خواهیم داشت.  

     این مسئول در خاتمه اذعان نمود: دوشنبه مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس چهارشنبه شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 563,643,814
تعداد بازدید امروز : 8,650
تعداد بازدید دیروز : 464,800
تعداد بازدید این ماه : 9,396,390