سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/22
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 328
     تحویل سامانه جامع خودکار هواشناسی فرودگاهی در فردگاه رشت به سازمان هواپیمائی کشور

     تحویل سامانه جامع خودکار هواشناسی فرودگاهی در فردگاه رشت به سازمان هواپیمائی کشور  

     پس از انجام یک دوره بهره برداری آزمایشی از سیستم های پیشرفته سامانه جامع خودکار هواشناسی در فرودگاه سردار جنگل رشت باتائید کاربری دو مجموعه هواشناسی و فرودگاه سردار جنگل رشت، روز چهارشنبه 20 تیر ماه این تجهیزات با حضور نمایندگان شرکت‌های مادر تخصصی فرودگاهی و سازمان هواشناسی کشور تحویل اداره کل فرودگاه سردار جنگل رشت گردید.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیر کل هواشناسی استان گیلان اعلام کرد عملیاتی نمودن سامانه جامع خودکار هواشناسی فرودگاهی (CAT1) شامل RVR، سیلومتر و مت گاردن (ایستگاه خودکار هواشناسی) در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سبب افزایش سورتی (تعداد) پروازها و کاهش لغو پروازها در تمام ایام سال گردد.

     این مقام مسؤل با اشاره به اینکه شرایط جوی در استان گیلان بسیار متغییر می باشد، تشریح کرد: استفاده از این تجهیزات سبب بالا رفتن امنیت پرواز از لحاظ پایش دقیق شرایط جوی شده و سبب رشد حمل ونقل هوایی در این فرودگاه خواهد شد.

     غلامرضا کریم آقایی مدیر کل فرودگاه سردار جنگل رشت نیز ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و پیگیری مدیر کل هواشناسی و پرسنل فنی اداره کل هواشناسی استان جهت نصب و راه اندازی این سیستم ها در فرودگاه سردار جنگل رشت این فعالیت‌ها را گامی مؤثر در جهت افزایش تعداد پروازها و نقش تاثیر گذار آن در توسعه استان بیان کرد.

     در این مراسم معاونین مدیر کل فرودگاه سردار جنگل رشت و رؤسای شبکه پایش، اداره فنی و ایستگاه هواشناسی فرودگاه رشت نیز حضور داشتند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 548,012,497
تعداد بازدید امروز : 34,644
تعداد بازدید دیروز : 353,273
تعداد بازدید این ماه : 4,680,679