سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/19
     منبع: روالط عمومی
     تعداد بازدید: 259
     دیدار مدیرکل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی

     دیدار مدیرکل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی

     مدیر کل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی و معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هرمزگان کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی دیدار کردند .

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، دکتر لایقی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور به همراه ، معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های استان و رئیس اداره هواشناسی شهرستان ابوموسی با حضور در فرمانداری شهرستان ابوموسی با فرماندارتاریخ 15 تیر 98 دیدار و گفتگو کردند .

     فرماندار ابوموسی در این دیدار تقویت تجهیزات و امکانات هواشناسی برای بهره مندی از داده ها و تصمیم گیری را با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی شهرستان ضروری دانست و بیان نمودند اگر هشدارهای هواشناسی دقیق تر با شد در تصمیم گیری صیادان و همچنین مسافرین برای سفرهای دریایی موثرتر خواهد بود .

     در ادامه عارفی، معاون فنی هواشناسی استان در خصوص موضوع قرار گرفتن ایستگاه هواشناسی در طرح توسعه بندر در جزیره ابوموسی اذعان داشت ، حسب ضرورت و اهمیت حضور هواشناسی در جزیره و حساسیت خدمات هواشناسی ، هوانوردی و دریایی لازم است موقعیت هواشناسی ضمن تسلط به باند فرودگاه به منظور ارائه خدمات بهینه در حوزه ی هوانوردی به ساحل نیز دسترسی داشته تا امکان رکورد گیری های دریایی نیز جهت تولید محصولات هواشناسی دریایی فراهم گردد.

     وی افزود چنانچه سازمان بنادر و دریانوردی متعهد ایجاد ساختمان و پلتفرم هواشناسی متناسب و منطبق با استانداردهای بین المللی WMO و ICAO گردد این اداره کل در خصوص جابجایی ایستگاه فعلی اعلام آمادگی می نماید و جابجایی ایستگاه موکول به تأسیس ایستگاه هواشناسی در موقعیت جدید از سوی سازمان بنادر و دریانوردی با نظارت فنی هواشناسی خواهد بود .

     گفتنی است در بازدید از فرودگاه جزیره لاوان؛ ارتقاء کمی و کیفی خدمات هواشناسی هوانوردی نیز بررسی شد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 530,492,172
تعداد بازدید امروز : 237,534
تعداد بازدید دیروز : 368,104
تعداد بازدید این ماه : 7,297,976