سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/19
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 371
     بازدید مدیرکل هواشناسی استان اصفهان از روزنامه اصفهان امروز

     بازدید مدیرکل هواشناسی استان اصفهان از روزنامه اصفهان امروز 

     ارتباط با رسانه باید سرلوحه کار هواشناسی قرار گیرد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در بازدید از روزنامه اصفهان امروز با بیان این مطلب افزود: امروزه به لحاظ گستردگی ارتباطات و فراگیر شدن آن در بین جامعه ارتباط با رسانه های ارتباط جمعی می تواند ابزار خوبی جهت پیشبرد اهداف دستگاه های اجرایی باشد.

     مدیرکل هواشناسی استان اصفهان توسعه هواشناسی کاربردی را از دیگر برنامه های سازمان هواشناسی اعلام کرد و گفت: امروزه نقش هواسناسی در زندگی روزمره مردم دیگر بر کسی پوشیده نیست ولی می بایست این نقش پررنگتر شود و رسانه ها از قبیل روزنامه، صدا و سیما و خبرگزاریها می توانند با اطلاع رسانی دقیق این امر را محقق سازند.

     ایشان همچنین اشاره کرد: امروزه نگاه ما به رسانه به چشم یک همکار است و اینکه چگونه  می توانیم با تعامل خوب و سازنده بهتر و بیشتر به مردم خدمت رسانی کنیم و بهترین نمود آن در فروردین ماه امسال بود که با انسجام و همدلی توانستیم با اطلاع رسانی به موقع خسارات را به حداقل برسانیم.

     وی ادامه داد: یکی از کارهای زیربنایی بسیار خوبی که در هواشناسی صورت می گیرد بانک داده های هواشناسی می باشد.بدین صورت که کلیه اطلاعات ایستگاه های هواشناسی در سراسر کشور کدبندی و آرشیو می گردد. و این بانک اطلاعاتی می تواند کمک شایانی به انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی و توسعه پایدار کشور نمایند.

     ایشان در ادامه بیان کرد: تغییرات آب و هوایی حاکی از خشکسالی دراز مدت می باشد  ودر عین حال شاهد پدیده های حدی  از جمله بارش های سیل آسا  و دما های حدی مانند سرمازدگی و دما های حد بالا هستیم  و با چند بارش نمی توان گفت که به سوی ترسالی حرکت می کنیم.

     ایشان گفت سناریوی خشکسالی در استان تداوم دارد و همه آحاد مردم می بایست در مدیریت منابع آب دقت لازم را داشته باشیم.

     وی گفت: از دیگر مشکلات و معضلات استان پدیده گرد و خاک می باشد که شامل کانون های داخلی و خارجی است. کانون های داخلی عمداً از دشت مرکزی و جنوب سمنان  شروع می شود و با تغییر الگو های جوی باعث  و شاهد گرد و خاک در استان هستیم.

     مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در پایان  از بخش های مختلف روزنامه اصفهان امروز بازدید کردند. 

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 549,528,635
تعداد بازدید امروز : 163,790
تعداد بازدید دیروز : 537,294
تعداد بازدید این ماه : 6,196,817