سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/15
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 528
     تداوم وزش باد شدید در نوار شرقی کشور

     تداوم وزش باد شدید در نوار شرقی کشور

     شنبه تا چهارشنبه 19 تیر 1398 در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید تداوم دارد و در جنوب سمنان، یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، جنوب تهران و مرکزی نیز خیزش گردوخاک را خواهیم داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، شنبه 98/4/15 برای ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده و وزش باد و برای شمال هرمزگان و ارتفاعات شرق فارس در ساعات بعدازظهر رشد ابرهای همرفتی و احتمال رگبار پراکنده و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی نمود.

     وی با اشاره به رگبار پراکنده باران، رعد وبرق و وزش باد در روز یکشنبه 98/4/16 با شمالی شدن جریان‌ها در شمال آذربایجان غربی و شرقی، ارتفاعات اردبیل و سواحل دریای خزر در استان های گیلان و مازندران، افزود: در شمال هرمزگان و ارتفاعات شرق فارس هم در ساعات بعدازظهر رشد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده و رعدوبرق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با توجه به رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت طی دوشنبه در ارتفاعات گلستان و خراسان شمالی و شمال استان های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل، تصریح نمود: روز سه‌شنبه در مناطق شمالی آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل و روز چهارشنبه 98/4/19 علاوه بر مناطق ذکر شده در شرق گلستان و شمال خراسان شمالی نیز بارش پراکنده و وزش باد انتظار می رود.

     این مسئول از شنبه تا چهارشنبه از تداوم وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل خبر داد و اضافه کرد: در همین مدت در جنوب سمنان، یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، جنوب تهران و مرکزی افزایش سرعت وزش باد و خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.  

     وظیفه یادآور شد: شنبه و یکشنبه در جنوب غرب کشور در استان های خوزستان، ایلام و بوشهر وزش باد و در پاره‌ای نقاط همراه با گردوخاک انتظار می‌رود.

     روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای خزر؛ از شنبه تا دوشنبه شرق دریای عمان و شنبه، دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس

     را مواج پیش بینی نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 596,643,260
تعداد بازدید امروز : 19,021
تعداد بازدید دیروز : 128,247
تعداد بازدید این ماه : 1,270,786