سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 495
     خلیج‌فارس و دریای عمان مواج‌اند

     خلیج‌فارس و دریای عمان مواج‌اند   

     قسمت هایی خلیج‌فارس و دریای عمان مواج از چهارشنبه تا اوایل هفته آینده مواج پیش‌بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان چهارشنبه 12 تیر 1398 در برخی مناطق استان های گیلان، مازندران و گلستان بارندگی پراکنده پیش‌بینی نمود و افزود: در ساعات بعدازظهر برای جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

     وظیفه با اشاره به وزش باد شدید با احتمال گردوخاک در مدت یاد شده برای جنوب سمنان، جنوب تهران، قم، شمال و شرق اصفهان و خوزستان، تصریح نمود: این شرایط تا جمعه تداوم دارد.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه در ارتفاعات البرز شرقی و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: از چهارشنبه تا یکشنبه 16 تیر 98 در برخی مناطق شرق کشور، به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

     به گفته این مسئول، طی چهارشنبه و پنجشنبه 12 و 13 تیر دمای هوا در نوار شمالی کشور بین 4 تا 6 درجه افزایش می یابد و هوای گرم تا روز یکشنبه که مجدداً با کاهش دما روبرو می شود، در این مناطق ماندگار خواهد بود.

     وظیفه با توجه به وزش باد شدید از چهارشنبه تا یکشنبه 16 تیر؛ شرق دریای عمان و از پنجشنبه تا روز شنبه، شمال و مرکز خلیج فارس را مواج پیش بینی نمود.

     وی خاطرنشان کرد: طی روز جمعه، ارتفاع موج در شمال و مرکز خلیج فارس مواج به حدود یک و نیم تا دو متر خواهد رسید.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 584,223,971
تعداد بازدید امروز : 36,542
تعداد بازدید دیروز : 221,134
تعداد بازدید این ماه : 2,292,986