سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/10
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 546
     خزر و خلیج‌فارس مواج‌اند

     خزر و خلیج‌فارس مواج‌اند

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان گفت: با عبور یک موج بارشی از مناطق شمالی کشور، بارش در استان های گیلان و مازندران و دامنه های شمالی البرز آغاز شده، با شدت قابل ملاحظه دوشنبه 98/4/10 تا صبح سه شنبه ادامه خواهد داشت.

     وی با بیان اینکه گذر این سامانه روز دوشنبه سبب وقوع توفان های تندری، رگبار باران و رعدوبرق و تند باد شدید موقتی و افت دما در دامنه های شمالی البرز تا سواحل دریای خزر در گیلان، مازندران و گلستان و بخش هایی از استان های اردبیل و آذربایجان شرقی و بتدریج از اواسط دوشنبه در استان خراسان شمالی و بصورت ضعیف‌تر در شمال خراسان رضوی خواهد شد، افزود: شدت بارش ابتدا در استان گیلان و اکثر مناطق مازندران به ویژه در مناطق مرکزی و شرقی آن و بعدازظهر علاوه بر مناطق مذکور در استان گلستان پیش‌بینی می‌شود.

     به گفته وظیفه با گذر این سامانه بتدریج اواخروقت دوشنبه از غرب سواحل خزر میزان ناپایداری ها کاسته شده ولی تا اواسط روز سه شنبه در استان های مازندران، شرق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارندگی و توفان‌های تندری ادامه دارد و شدت بارش صبح سه‌شنبه در استان مازندران خواهد بود.

     وی با بیان اینکه کاهش دما طی 24 ساعت آینده در سواحل خزر به 5 تا 10 و در استان‌های جنوبی البرز مرکزی به 3 تا 5 درجه سلسیوس خواهد رسید، اذعان نمود: با عبور این سامانه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شمالی کشور، افزایش نسبی دما رخ می دهد که در نوار شمالی افزایش 6 تا 10 درجه سلسیوس پیش بینی می‌شود. 

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به تشدید وزش باد طی بعدازظهر دوشنبه در استان‌های سمنان، قم، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، یزد، شمال مرکزی و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور و خیزش گردوخاک موقت در برخی نقاط، یادآور شد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه 98/4/12 در نوار شرقی کشور بخصوص شمال سیستان و بلوچستان و منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش بینی می شود.

     وظیفه دریای خزر را طی روز دوشنبه و صبح سه شنبه مواج و توفانی و غرب و مرکز خلیج فارس را نیز بعدازظهر دوشنبه و روز سه شنبه مواج پیش بینی نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,483,615
تعداد بازدید امروز : 133,234
تعداد بازدید دیروز : 147,183
تعداد بازدید این ماه : 2,743,773