سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/05
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 340
     وزش باد شدید در نوار شرقی/احتمال گردو خاک در جنوب غرب کشور

     وزش باد شدید در نوار شرقی/احتمال گردو خاک در جنوب غرب کشور

     از چهارشنبه تا جمعه 7 تیر 98 وزش باد در نوار شرقی کشور شدید پیش‌بینی شده است و  در بعدازظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه نیز وقوع گردوخاک در جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان با توجه به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در ساعات بعدازظهر چهارشنبه و پنجشنبه 5 و 6 تیر 98 برای ارتفاعات البرز در استان‌های سمنان، شرق مازندران، گلستان و شرق تهران بارش پراکنده باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی نمود و افزود: این شرایط در ساعات بعدازظهر و اواخر وقت پنجشنبه و جمعه در شمال استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و اردبیل نیز رخ می‌دهد.

     وظیفه با اشاره به وزش باد شدید از چهارشنبه تا جمعه 7 تیر 98 در نوار شرقی کشور، عنوان نمود: وزش باد شدید در منطقه زابل، سبب خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد و در مدت یاد شده برای استان‌های سمنان، اصفهان، یزد، قم، مرکزی و جنوب استان تهران نیز وزش باد همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با توجه به افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق و جنوب غرب کشور در بعدازظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه، وقوع گردوخاک را در جنوب غرب کشور محتمل دانست.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 533,187,056
تعداد بازدید امروز : 359,517
تعداد بازدید دیروز : 386,408
تعداد بازدید این ماه : 9,992,860