سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/04/03
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 423
     افزایش نسبی دما/ وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق

     افزایش نسبی دما/ وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق 

     تا روز چهارشنبه 5 تیر 98 در غالب مناطق کشور افزایش نسبی دما و تا آخر هفته در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک رخ می‌دهد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان با استقرار الگوی گرم تابستانه، تا روز چهارشنبه 98/4/5، جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور پیش‌بینی نمود.

     وی افزود: روز پنجشنبه 98/4/6 در بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، استان‌های ساحلی خزر و روز جمعه 98/4/7 در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در بعدازظهر و اوایل شب بارش پراکنده باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

     وظیفه با اشاره به وزش باد شدید و گردوخاک در بعضی ساعات دوشنبه تا آخر هفته در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل، تصریح نمود: در همین مدت با توجه به تداوم وزش باد در جنوب سمنان، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان، برخی نقاط استان‌های قم، مرکزی و جنوب تهران پدیده گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خاتمه گفت: به سبب افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق، از بعدازظهر سه شنبه و روز چهارشنبه وقوع گردوخاک برای جنوب غرب کشور و استان بوشهر دور از انتظار نمی باشد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 548,485,166
تعداد بازدید امروز : 143,200
تعداد بازدید دیروز : 364,113
تعداد بازدید این ماه : 5,153,348