سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/03/29
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 659
     وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق در مناطقی از کشور

      وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق در مناطقی از کشور

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، چهارشنبه 98/3/29 در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق، سواحل خزر به ویژه نواحی مرکزی و شرقی مازندران، جنوب‌غرب گلستان، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی در شمال سمنان، شرق استان تهران، برخی نقاط استان‌های البرز، قزوین و برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب کشور رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی نمود.

     وی با بیان اینکه روزهای پنجشنبه و جمعه 30 و 31 خرداد در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد، افزود: روز جمعه ناپایداری و بارش در شمال آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل نسبت به پنجشنبه از شدت بیشتری برخوردار است.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح نمود: بعدازظهر جمعه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان شرایط برای افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق مهیا می باشد.

     این مسئول با اشاره به وزش باد شدید گاهی گردوخاک در بعضی از ساعات چهاشنبه تا جمعه در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق، شرق و برخی نقاط استان‌های سمنان، تهران، قم، قزوین، البرز ، اصفهان و یزد، خاطرنشان کرد: این وضعیت چهارشنبه و جمعه در استان‌های خوزستان، بوشهر و ایلام نیز پیش بینی می‌شود.

     وظیفه با توجه به مواج بودن نواحی غربی، مرکزی و شرقی خلیج فارس طی چهارشنبه و نواحی مرکزی و شرقی آن طی روزهای پنجشنبه و جمعه، گفت: بیشترین ارتفاع موج شامگاه چهارشنبه در مرکز و شرق خلیج فارس تا 3 متر پیش بینی شده است و  شرق دریای عمان نیز طی چهارشنبه و پنجشنبه مواج می باشد.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خاتمه یادآور شد: روزهای شنبه و یکشنبه 1 و 2 تیر در غالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت. 

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,882,136
تعداد بازدید امروز : 98,708
تعداد بازدید دیروز : 147,733
تعداد بازدید این ماه : 3,142,294