سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 403
     دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار اسفراین

      دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار اسفراین 

     مدیر کل هواشناسی استان 22 اردیبهشت 98 در دیدار با فرماندار اسفراین گزارشی از اعتبارات و عملکرد هواشناسی در دو حوزه تجهیزات فنی و عمرانی ارائه داد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی، مجید بیجندی ضمن ارائه گزارش تفضیلی نیازمندی های شهرستان ها گزارش تشریحی اقلیم شهرستان را به همراه بنر نمایه اقلیمی شهرستان اسفراین ارائه نمود.

     طاهر رستمی فرماندار اسفراین ضمن تقدیر از پیش بینی های هواشناسی در حادثه سیل اخیر اظهار داشت: مهمترین عامل در پیشگیری و کاهش خسارت، پیش بینی است و اگر پیش بینی های دقیق و داده های درست هواشناسی نبود با حجم گسترده ای از خسارت روبرو بودیم.

     وی ادامه داد: برای توسعه باید زیرساخت‌ها نیز فراهم باشد و اگر زیرساخت آماده نباشد قطعا توسعه نیز محقق نخواهد شد .

     رستمی افزود: بخش اعظم کار هواشناسی با ابزار و امکانات و تجهیزات انجام می شود که البته تاثیر بسزایی در ارتقاء اقتصاد معیشت مردم مخصوصا برای آنهایی که به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و جلوگیری و یا کاهش خسارت دارد.

     فرماندار اسفراین ضمن بیان اقدامات موثر هواشناسی در شرایط اقلیمی  خاص ،خاطرنشان کرد: هواشناسی  حتی در طرحهای مطالعاتی تغییر الگوی کشت به کمک جهاد کشاورزی آمده است .

     وی احساس مسئولیت در برابر مردم را بعنوان یک تکلیف در راستای تکریم حقوق شهروندی برشمرد و گفت: در هر جایگاهی که هستیم بعنوان یک شهروند باید احساس مسئولیت کنیم چرا که ما حافظ جان و مال مردم نیز هستیم و با اطلاع رسانی به موقع و دقیق می توانیم به این امر کمک کنیم .

     وی ادامه داد: در همین راستا از ظرفیت بخشداران و دهیاران نیز جهت اطلاع رسانی به موقع به مردم نیز می توان استفاده کرد .

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 596,577,473
تعداد بازدید امروز : 81,481
تعداد بازدید دیروز : 136,126
تعداد بازدید این ماه : 1,204,999