سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/21
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 492
     نشست هواشناسی آذربایجان شرقی با دانشگاه تبریز

      نشست هواشناسی آذربایجان شرقی با دانشگاه تبریز

     نشست تخصصی توسعه همکاری مشترک بین اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با دانشگاه تبریز برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، در نشستی به میزبانی دانشگاه تبریز علی دولتی‌مهر مدیر کل هواشناسی استان و هیات همراه با دکتر بهروز ساری صراف رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز و اعضای هیات علمی گروه آب و هواشناسی  این دانشکده دیدار و در خصوص همکاری های مشترک علمی، آموزشی و تحقیقاتی فی مابین، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

     علی دولتی‌مهر مدیرکل هواشناسی استان به معرفی فعالیت ها وتوانمندی ها و پتانسیل های اداره کل هواشناسی استان پرداخت و آمادگی همکاری با دانشگاه تبریز را اعلام کرد.

     دکتر بهروز ساری صراف رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز، سازمان هواشناسی را یک سازمان تخصصی و علمی برشمرد و افزود: ارتباط تنگاتنگ و افزایش سطح همکاری های تخصصی دانشگاه تبریز با هواشناسی باعث ارتقای سطح دانش تخصصی و کاهش برخی مشکلات خواهد شد.

     دکتر سعید جهانبخش مدیر گروه آب و هواشناسی با اشاره به اهمیت هواشناسی افزود: امروزه اطلاعات هواشناسی در حوزه مختلف حتی در زندگی روزمره مردم نقش اساسی دارد و باید از این اطلاعات استفاده و در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد.

     در ادامه هر یک از حاضرین موضوعات پیشنهادی تحقیقاتی و پژوهشی خود را در حوزه همکاری های دو جانبه را ارائه و و مقرر گردید، تفاهم نامه ای توسط نمایندگان دو طرف تهیه و بعد از تکمیل به امضای رییس دانشگاه تبریز و مدیرکل هواشناسی استان برسد.

     گفتنی است این نشست حول محور انجام تحقیقات مشترک و ارائه طرح و پیشنهادی کاربردی برای رفع نیاز و مشکلات سایر سازمان‌ها و نهادهای دولتی و اجرایی در ارتباط با مشکلات اقلیمی نظیر برنامه ریزی برای جلوگیری از خسارات سیلاب، مبارزه با خشکسالی و دیگر مسائل طبیعی و محیطی صورت گرفت و برای شروع کار توافق گردیدکه پروژه ای با عنوان "مدل سازی سیلاب های استان" از سوی محققان و اعضای هیات علمی دو نهاد انجام و پروپوزال آن سریعاً آماده و به مقامات مسئول استان ارائه شود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 596,493,770
تعداد بازدید امروز : 133,904
تعداد بازدید دیروز : 112,356
تعداد بازدید این ماه : 1,121,296