سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/10
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 650
     کاهش کیفیت هوا و دید افقی در 3 استان

     کاهش کیفیت هوا و دید افقی در 3 استان

     از سه‌شنبه تا پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 به سبب وزش باد شدید و گرد و خاک؛ در بخش‌هایی از استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان کیفیت هوا و دید افقی کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش بینی و هشدار این سازمان، سه‌شنبه در برخی قسمت‌های استان‌های واقع در نوار شمالی کشور، استان‌های قزوین، البرز، تهران و برخی نقاط استان‌های مرکزی قم، خراسان شمالی و شمال استان‌های سمنان و خراسان رضوی بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید باد پیش بینی نمود.

     وی با اشاره به پایداری جو طی روز چهارشنبه 1398/2/11 در اغلب نقاط کشور، افزود: در برخی نقاط در شمال شرق بارش پراکنده باران رخ می دهد.

     به گفته مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور روز پنجشنبه 1398/2/12 در ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، کرمان و شمال‌شرق کشور بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و تا روز جمعه 1398/2/13 روند افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

     این مسئول با اشاره به وزش باد شدید و گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی از سه‌شنبه تا پنجشنبه در بخش‌هایی از استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، خاطرنشان کرد: از چهارشنبه تا روز جمعه در منطقه زابل وزش باد شدید و در بعضی ساعات وزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

     وظیفه با بیان اینکه روز سه‌شنبه مرکز و نیمه شرقی خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج می‌باشد، یادآور شد: از اواخر روز پنجشنبه و طی روز جمعه در سواحل شمالی کشور و اردبیل نیز افزایش محسوس دما را خواهیم داشت.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 563,827,874
تعداد بازدید امروز : 192,710
تعداد بازدید دیروز : 464,800
تعداد بازدید این ماه : 9,580,450