سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/09
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 611
     وزش باد شدید در شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان

     وزش باد شدید در شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان 

     از دوشنبه تا اوایل وقت چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 ارتفاع موج در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به علت وزش باد شدید حدود یک و نیم تا 2 متر برآورد شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، دوشنبه در برخی مناطق شرق و بعدازظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی نمود و افزود: روز سه‌شنبه 1398/2/10 علاوه بر غرب در شمال شرق، دامنه‌های زاگرس شمالی در استان‌های مرکزی کشور و دامنه های البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

     وی با اشاره به پایداری جو طی چهارشنبه در قالب مناطق کشور، اظهار نمود: تا روز جمعه 1398/2/13 روند تدریجی افزایش نسبی دما در اکثر مناطق را خواهیم داشت.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از وزش باد شدید طی دوشنبه در بخش‌هایی از استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و روز چهارشنبه در منطقه زابل خبر داد و افزود: به علت وزش باد شدید در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، ارتفاع موج در این مناطق طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و اوایل وقت روز چهارشنبه حدود یک و نیم تا 2 متر پیش‌بینی می‌شود.

     وظیفه در خاتمه گفت: از اواخر وقت پنجشنبه و طی روز جمعه در سواحل شمالی کشور وزش باد جنوبی افزایش محسوس دما را در پی خواهد داشت.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 576,428,639
تعداد بازدید امروز : 234,436
تعداد بازدید دیروز : 247,352
تعداد بازدید این ماه : 1,226,025