سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/04
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 585
     وزش باد شدید در خلیج فارس

      وزش باد شدید در خلیج فارس

     در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 4 و 5 اردیبهشت 1398 در خلیج فارس به ویژه بخش‌های مرکز و شرق آن وزش باد شدید موجب افزایش ارتفاع موج بین یک و نیم تا 3 متر خواهد شد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان روز چهارشنبه 1398/2/4 در شمال شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر باران و در ارتفاعات مازندران، گلستان، سمنان و در مناطق سردسیر خراسان شمالی خراسان رضوی بارش برف پیش بینی نمود.

     وی افزود: در روزهای پنجشنبه و جمعه بارش های خفیف و پراکنده باران و برف در شمال شرق کشور، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ می‌دهد و جمعه 1398/2/6 علاوه بر مناطق فوق در مناطق غرب کشور نیز احتمال بارندگی وجود دارد.

     وظیفه با بیان اینکه طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به سبب وزش باد شدید برخی مناطق شرق کشور وزش گرد و خاک خواهند داشت، یادآور شد: در همین مدت در خلیج فارس به ویژه بخش‌های مرکز و شرق آن وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که مواج شدن خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان در پی دارد و ارتفاع موج در بخش‌های مرکزی و شرق خلیج فارس بین یک و نیم تا 3 متر برآورد شده است.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز روند افزایش تدریجی دما از پنجشنبه در اکثر مناطق کشور، عنوان کرد: دمای هوا در شرق و بخش هایی از جنوب شرق کشور در روز چهارشنبه و صبح پنجشنبه بین ۳ تا ۷ درجه و در شمال شرق کشور تا ۴ درجه کاهش می یابد و هوای سرد تا روز جمعه ماندگار خواهد بود. 

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 531,997,387
تعداد بازدید امروز : 238,356
تعداد بازدید دیروز : 283,966
تعداد بازدید این ماه : 8,803,191