سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/02/03
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 834
     هوا در شمال‌شرق و شرق کشور سرد می‌شود

     هوا در شمال‌شرق و شرق کشور سرد می‌شود

     از شامگاه سه‌شنبه تا صبح جمعه 6 فروردین 1398 دما در شمال‌شرق و شرق کشور ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان از سهشنبه 1398/2/3 در سواحل دریای‌خزر، ارتفاعات و دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شرقی و شمال‌شرق کشور در استانهای خراسانرضوی و خراسانشمالی، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی واقع در استان‌های البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی با وزش باد پیش‌بینی نمود و گفت: در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف می‌باشد.

     وی افزود: بعضی ساعات در بخش‌هایی از شمال‌غرب، غرب (زاگرس مرکزی) رگبار و رعد و برق، در مناطق کوهستانی رگبار برف و در شرق، جنوب‌شرق و استان‌های کرمان و هرمزگان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

     وظیفه با بیان اینکه شدت بارش سه‌شنبه در شرق استان مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی می‌باشد، سه‌شنبه در نیمه شرقی کشور و استان‌های تهران، البرز، سمنان، قزوین، قم، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید و در شرق و جنوب‌شرق خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را خواهیم داشت.

     وظیفه گفت: روز چهارشنبه 1398/2/4 بارش به شمال‌شرق استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی سواحل شرقی دریای خزر شامل استان‌های گلستان و شرق مازندران محدود خواهد شد.

     وی افزود: روز پنجشنبه 1398/2/5 در قسمت‌هایی از شمال‌غرب و شمال‌شرق کشور و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده باران رخ می‌دهد.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه چهارشنبه و پنجشنبه خلیج‌فارس و تنگه هرمز؛ چهارشنبه و پنجشنبه دریای عمان و سه‌شنبه نیمه شرقی دریای خزر در سواحل استان گلستان و مازندران مواج هستند، یادآور شد: از شامگاه سه‌شنبه تا صبح جمعه 1398/2/6 دما در شمال‌شرق کشور ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 563,137,076
تعداد بازدید امروز : 294,032
تعداد بازدید دیروز : 262,998
تعداد بازدید این ماه : 8,889,652