سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/30
     تعداد بازدید: 7608
     اطلاعیه شماره 15 جمعه مورخ 98/01/30

      عبور متناوب سامانه های بارشی طی امروز جمعه تا شنبه و از بعد از ظهر یکشنبه تا سه شنبه هفته آینده، با بارش باران و در برخی نقاط  رگبار باران همراه می باشد، در نواحی سردسیر و کوهستانی غرب و شمال غرب  بخصوص جاده های کوهستانی البرز بارش برف ، وزش باد و در نیمه شمالی کشور،  کاهش قابل ملاحظه دما بین 5 تا 7 درجه سلسیوس پیش بینی می شود. بر این اساس وضع هوا به شرح زیر پیش بینی می شود: 

      
     از بعدازظهر جمعه تا ظهر شنبه مورخ 98/01/31:   بارش باران و برف  در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات جنوبی گیلان،  بعد ازظهر شنبه  رگبار باران گاهی با وزش باد شدید در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ( بارش تجمعی بین 10 تا 25 میلیمتر برآورد می شود).
      
     از اوایل شب یکشنبه و  طی روز دوشنبه 98/02/02: بارش باران و برف و  وزش باد  در نیمه جنوبی آذربایجان غربی،  کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل،  زنجان، دامنه های البرز درشمال  استانهای قزوین، البرز و تهران،  و بارش باران در استانهای گیلان و مازندران  (بیشترین مقدار بارش تجمعی مورد انتظار در جنوب آذربایجان غربی و شمالغرب کردستان بین 30 تا 60 میلیمتر و در سواحل گیلان و ارتفاعات البرز بین 20 تا 40 میلیمتر).  از روز دوشنبه بتدریج با تشدید جریانهای شمالی، بارش باران در سواحل و بارش برف در ارتفاعات شمالی البرز تشدید می شود.
      
     توصیه های هواشناسی:
     طی یکشنبه شب تا صبح سه شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه های البرزغربی، لغزندگی،  کاهش شدید دید به سبب مه  در جاده های کوهستانی البرز و شمالغرب پیش بینی می شود که  سبب ترافیک و اختلال، در  تردد جاده ای می شود.
     از  یکشنبه  تا پنجشنبه موج کاهش نسبی دما  بین 5 تا 7 درجه سلسیوس از شمالغرب تا شمالشرق کشور پیش بینی میشود که  کاهش دما در استانهای شمالغرب، تهران،  استانهای مرکزی کشور  و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و  در شمالشرق و شرق صبح سه شنبه تا پنجشنبه  خواهد بود.  
      
     با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن  در روز دوشنبه در شمالغرب، غرب  و جاده های کوهستانی البرز و  شرایط جوی مخاطره آمیزشامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هموطنان عزیز توصیه میشود ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمالغرب کشور، با آگاهی از وضع هوای مسیر و  رعایت نکات ایمنی،  ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند. همچنین  بارشهای بهاری گاهی با تشدید بارش و همراه با  رگبار باران است و بر این اساس در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بخصوص روز دوشنبه در مسیرهای ساحلی دریای خزر  پیش بینی میشود. 
      
      
      فایل پیوست
      
     etela15.pdf287.73  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 602,565,855
تعداد بازدید امروز : 73,673
تعداد بازدید دیروز : 141,801
تعداد بازدید این ماه : 2,826,013