سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/26
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2020
     بارش و وزش باد شدید در مناطقی از کشور

      بارش و وزش باد شدید در مناطقی از کشور 

     روز چهارشنبه 28 فروردین 1398 در مناطقی از کشور بارش و در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان گفت: دوشنبه 1398/1/26 فعالیت سامانه بارشی در خراسان‌رضوی برخی نقاط استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌جنوبی، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به صورت رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهد بود.

     وی افزود: روز سه‌شنبه 1398/1/27 در خراسان‌رضوی بارش پراکنده تا ظهر ادامه داشته و از بعد از ظهر سامانه بارشی از سمت مرزهای شرقی خارج می‌شود.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه بعد از ظهر دوشنبه وزش باد در برخی نقاط استان‌های تهران، البرز، قم، سمنان و اصفهان نسبتاً شدید می‌باشد، خاطرنشان کرد: یکشنبه سواحل دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود. این مسئول از بعد از ظهر سه‌شنبه رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، برخی نقاط کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی نمود و افزود: روز چهارشنبه بارش در استان های ذکر شده، تشدید می‌شود.

     وظیفه با اشاره رگبار پراکنده باران طی چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی و لرستان و اواخر وقت در برخی نقاط خوزستان و اصفهان، تصریح نمود: شدت بارش در این روز در برخی نقاط آذربایجان‌شرقی و غرب آذربایجان غربی می‌باشد.

     به گفته مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، روز چهارشنبه در بعضی ساعات در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه های البرز مرکزی وزش باد شدید رخ می‌دهد.  

     وظیفه با اشاره به افزایش ۷ تا ۱۰ درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی، گفت: این افزایش دما در خراسان رضوی تا روز پنج شنبه تداوم دارد و مجدداً از روز پنجشنبه در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی و از روز جمعه علاوه بر این مناطق در خراسان رضوی دما تقریباً به همین میزان در مناطق ذکر شده کاهش می‌یابد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 521,467,018
تعداد بازدید امروز : 292,521
تعداد بازدید دیروز : 325,208
تعداد بازدید این ماه : 8,602,662