سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/20
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2933
     ورود سامانه بارشی فعال به کشور

      ورود سامانه بارشی فعال به کشور

     روز جمعه 23 فروردین 1398 سامانه بارشی فعالی وارد کشور می‌شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان سه‌شنبه 1398/1/20 در شمال‌شرق و شرق کشور باران گاهی به شکل رگبار و رعد و برق و در برخی مناطق شمال‌غرب، غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی کشور بارش پراکنده باران پیش‌بینی نمود.

     وی با بیان اینکه این وضعیت تا روز چهارشنبه در بخش هایی از شمال‌شرق و شرق کشور ادامه می‌یابد، تصریح کرد: از بعد از ظهر چهارشنبه در غرب، جنوب‌غرب و جنوب و از اواخر وقت این روز در شمال غرب کشور بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد.

     وظیفه در خصوص شدت بارش ها گفت: بیشترین مقدار بارش سه‌شنبه در برخی مناطق خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان و کهگیلویه و بویراحمد و روز چهارشنبه در خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی خواهد بود.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به افزایش ۲ تا ۴ درجه‌ای دما از سه‌شنبه تا روز پنجشنبه 1398/1/22 در قالب مناطق کشور، افزود: روز پنج‌شنبه افزایش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر ۴ تا ۶ درجه پیش‌بینی شده است.

     این مسئول با توجه به روند افزایش دما و ذوب برف، اذعان نمود: این شرایط موجب افزایش شدت جریان آب در نهرها و رودخانه های منطقه می‌شود و سازمان‌های مسول و مدیریت بحران اقدامات لازم را بکار گیرند.

     وظیفه از ورود یک سامانه بارشی فعال به کشور از روز جمعه 98/1/23 خبر داد و گفت: این سامانه روز شنبه 98/1/24 موجب بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق در استان‌های مازندران، گلستان، بوشهر، فارس، غرب و جنوب کرمان، هرمزگان، اصفهان، یزد و سیستان و بلوچستان می‌شود و یکشنبه 98/1/25 در نیمه شرقی مازندران، گلستان، سمنان،خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شرقی فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و غرب و جنوب کرمان رگبار باران همراه با رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

     مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خاتمه گفت: براساس خروجی مدل‌های عددی در شرق مازندران و گلستان از بعد از ظهر شنبه تا صبح دوشنبه  مقدار بارش تجمعی در حد قابل ملاحظه (50 تا 100 میلیمتر) برآورد می شود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 577,190,044
تعداد بازدید امروز : 340,287
تعداد بازدید دیروز : 362,764
تعداد بازدید این ماه : 1,987,430