سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/15
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1091
     سازمان هواشناسی به آمادگی برای مقابله با سیلاب کمک زیادی کرد

     سازمان هواشناسی به آمادگی برای مقابله با سیلاب کمک زیادی کرد  

     رئیس جمهور در دیدار جمعی از وزرا، مدیران و مسئولان و نمایندگان مجلس گفت: سازمان هواشناسی با پیش بینی ها و هشدارهای خود به آمادگی برای مقابله با سیلاب کمک زیادی کرد. 

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه 12 فروردین 1398 همزمان با عید سعید مبعث در دیدار جمعی از وزرا، مدیران دستگاه های اجرایی، مسئولان و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیلاب اخیر که ۲۴ استان کشور را درگیر کرد در ۱۰۰ سال اخیر بی سابقه بوده است، گفت: مردم، مسئولان و مدیران کشور، نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی و همچنین نیروهای امدادی با حضور و تلاش های خود در صحنه امداد و کمک رسانی، کار بزرگ و ارزشمندی انجام دادند.

     دکتر روحانی با بیان اینکه در مرحله دوم بارش ها طی روزهای گذشته، سازمان هواشناسی با پیش بینی ها و هشدارهای خود به آمادگی برای مقابله با سیلاب کمک زیادی کرد، افزود: باید با استفاده از فناوری بالاتر و پیشرفته، پیش بینی های دقیق تری از وضعیت بارش ها انجام داده و دقیق تر درمورد وقوع زمان و مکان بارش و سیلاب اطلاع رسانی شود.

     رئیس جمهور با بیان اینکه مردم با حضور خود در صحنه علاوه بر امدادرسانی به آسیب دیدگان، با استفاده از تلفن های همراه خود با ارسال عکس و فیلم به اطلاع رسانی سریع کمک کردند، افزود: صدا و سیما هم با اطلاع رسانی به موقع و هشدارهای لازم به کاهش تلاف ناشی از سیلاب کمک کرد.

     دکتر روحانی با قدردانی از زحمات همه مدیران کشور اعم از وزرا، استانداران، فرماندارن، بخشداران و دیگر مسئولان که با بحران سیل درگیر بودند،گفت: برای مقابله با سیل و کمک رسانی به مردم، انصافا همه پای کار بودند و به صورت شبانه روزی در چند روز گذشته پای میز خدمت حضور داشته و به خدمت رسانی مشغول بوده اند.

     رئیس جمهور ادامه داد: نیروهای امدادی نیز واقعا فداکاری کردند و در شرایط نامساعد جوی توام با خطر پذیری بالا، پرواز بالگردهای امدادی برای کمک به سیل زدگان انجام شد که بسیار ارزشمند بوده و جای قدردانی دارد.

     دکتر روحانی افزود: آنچه همه ما را در تلاش و فعالیت برای کمک رسانی و مقابله با بحران سیل گسترده در استان های کشور، دلگرم می کند روحیه بالای مردم است که برغم اینکه زندگی خود را از دست داده و خسارت های زیادی متحمل شده اند، قدردان زحمات و تلاش های نیروهای امدادی و کمک رسان ها هستند.

     رئیس جمهور با بیان اینکه این سیل گسترده، علاوه بر مشکلات و سختی ها، دو دستاورد مادی و معنوی برای کشور به همراه داشته است، گفت: پر شدن سدهای خالی، زنده شدن تالاب ها و پرآب شدن رودخانه ها و دریاچه ها از دستاوردهای مادی بارش های اخیر بود که می تواند شرایط خوبی برای کشاورزی، تامین آب و برق کشور در سال جاری ایجاد کند.

     دکتر روحانی حضور معنا دار مردم در کمک رسانی به آسیب دیدگان و تلاش خالصانه همه نیروهای مسئول برای رفع مشکلات ناشی از سیل و امداد رسانی را دستاورد معنوی و ارزشمند سیلاب های اخیر عنوان کرد و افزود: متاسفانه این حادثه خسارت های زیادی به مردم استان های درگیر سیل وارد کرد و تعدادی از هموطنان عزیز ما جان خود را از دست دادند، از جمله در سیل شهر شیراز که از سخت ترین لحظه ها برای همه ما در این ایام بود.

     رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به کمک و امداد رسانی به آسیب دیدگان و مردم سیل زده از سوی نیروهای پرتلاش سازمان هلال احمر کشور، گفت: اینکه از ورود کمک های خارجی به ایران جلوگیری می کنند و هلال احمر ما در این شرایط سخت نمی تواند کمک های ارسالی از دیگر کشورها را دریافت کند، یک جنایت بی سابقه است.

     دکتر روحانی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه و نهادهای حقوقی کشور باید این موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنند که چرا حتی ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز نمی توانند در چنین مواقعی، کمک های خود با هموطنانشان را به ایران ارسال کنند.

     رئیس جمهور بار دیگر تاکید کرد که دولت با همه توان در خدمت آسیب دیدگان و خسارت دیدگان سیل است و برای جبران این خسارت ها همه تلاش خود را انجام خواهد داد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 574,982,932
تعداد بازدید امروز : 57,461
تعداد بازدید دیروز : 280,416
تعداد بازدید این ماه : 10,373,213