سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/04
     تعداد بازدید: 36874
     اخطاریه شماره 3 یکشنبه مورخ 98/01/04

     اخطاریه شماره 3 یکشنبه 98/01/04
       سامانه بارشی در غرب و جنوب کشور در حال شکل گیری می باشد و از اواسط وقت امروز و طی روز های دوشنبه و سه شنبه ضمن تقویت ، به مناطق مرکزی و شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.  بر این اساس وضع هوای مناطق تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
     یکشنبه 98/01/04:
     رگبار و رعدوبرق با احتمال وقوع سیلاب ناگهانی وبالا آمدن موقت رودخانه ها در  استان  هرمزگان، مرکز و شرق سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، رگبار باران ، سیلابی شدن مسیلها و آبگرفتگی  معابر در استانهای ایلام، لرستان، شمال خوزستان، جنوب کردستان،کرمانشاه و غرب چهار محال بختیاری .
     دوشنبه 98/01/05:
     رگبار باران گاهی همراه با  رعدوبرق و وزش باد شدید و وقوع سیلاب، طغیان رودخانه ها در استان های  خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، شرق کردستان ، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، فارس ، غرب اصفهان و جنوب قم ؛ بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و  لغزندگی جاده  در جاده های کوهستانی و برفگیر استانهای مرکزی ،لرستان، چهارمحال و بختیاری،  زنجان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،ارتفاعات البرز در استانهای تهران، البرز، قزوین و سمنان ؛ بارش باران  با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در گیلان و غرب مازندران.
     سه شنبه 98/01/06:
     بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق ، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها  در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر،  فارس، شمال هرمزگان ، جزایر خلیج فارس و  غرب اصفهان ؛  رگبار و رعدوبرق و وزش بادشدید با احتمال سیلابی شدن مسیلها در غرب  استان یزد، غرب کرمان ، قم. سمنان، خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی ، البرز و شمال تهران. همچنین بارش برف  و باران در ارتفاعات و جاده های کوهستانی زاگرس و البرز .
      به سبب شدت بارش در مناطق یاد شده ،  اقدامات زیر توصیه میشود:
      برای سفر در مسیرهای یاد شده  لازم است برنامه ریزی با توجه به شرایط جوی انجام شود و طی روزهای آینده برای سفر در مناطق کوهستانی احتیاط لازم در نظر گرفته شود. همچنین از توقف در حاشیه و بستر رودخانه ها  و مناطق مستعد سیلاب جدا خودداری شود.
     به سبب بارشهای قابل ملاحظه و رگبار و رعدوبرق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در غرب و جنوبغرب کشور پیش بینی میشود بنابراین  توصیه میشود تمهیدات لازم از سوی مدیریت منابع آب بعمل آید.
     به سبب  پیش بینی بارش برف و کولاک برف و همچنین احتمال وقوع بهمن طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه، صعودهای کوهستانی  در البرز و بویژه زاگرس توصیه نمیشود .

      فایل پیوست
      
     ekhtar 3284.93  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 596,639,926
تعداد بازدید امروز : 15,687
تعداد بازدید دیروز : 128,247
تعداد بازدید این ماه : 1,267,452