سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/12/27
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2108
     سواحل شمالی و جنوبی مواج/ برف و مه‌آلودگی در 11 استان

      سواحل شمالی و جنوبی مواج/ برف و مه‌آلودگی در 11 استان

     از بعدازظهر دوشنبه تا ظهر چهارشنبه 29 اسفند 1397 بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج‌فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای‌خزر مواج‌اند و ارتفاع موج در آن‌ها بین یک و نیم تا سه متر برآورد شده است.  چهارشنبه آسمان 11 استان برفی و مه‌آلود است.    

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، دوشنبه 1397/12/27 در سواحل شمالی، شمال‌شرق و شمال‌غرب کشور کاهش دما، بارش باران، وزش باد شدید موقتی و در نقاط سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی نمود و گفت: شدت بارش در شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود.

     وی با اشاره به فعالیت سامانه با شدت کمتر در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 28 و 29 اسفند 1397 در نوار شمالی کشور، خاطرنشان کرد: فعالیت سامانه بارشی پنجشنبه 1398/1/1 محدود به شما‌ل‌شرق شده و جمعه از کشور خارج خواهد شد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور سه‌شنبه 1397/12/28 در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالی البرز در استان های گیلان، مازندران و گلستان، بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید پیش‌بینی نمود.            

     وظیفه با بیان اینکه شدت بارش بویژه در شرق گلستان و خراسان‌شمالی خواهد بود، نسبت به بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلاب و  وزش باد شدید موقتی در استان گلستان هشدار داد.

     وی در خصوص وضعیت هوا طی چهارشنبه 1397/12/29 گفت: در خراسان شمالی، شمال خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالی البرز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید و در تهران، البرز، قزوین و قم بارش باران گاهی وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در این راستا به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه نمود: تمهیدات لازم جهت جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی به سبب کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد جاده‌ای بویژه در گردنه‌های کوهستانی مناطق مذکور به عمل آید و مسافرین نیز با تجهیزات ایمنی کامل سفر کنند.

     وظیفه با اشاره به مواج بودن بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج‌فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای‌خزر از بعدازظهر دوشنبه تا ظهر چهارشنبه 1397/12/19، گفت: دوشنبه ارتفاع موج بویژه در بخش‌های شرقی خلیج‌فارس بین یک و نیم تا دو متر، سه‌شنبه بین دو و نیم تا سه متر و طی این مدت در دریای عمان نیز بین یک تا  یک ونیم متر برآورد شده است.  

     وی افزود: از دوشنبه تا اواخر وقت سه‌شنبه ارتفاع موج بویژه در نواحی شرقی دریای‌خزر به دو تا سه متر پیش‌بینی می‌رسد. 

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: