سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/12/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1326
     پیش بینی بارش برای کل کشور در روز یکشنبه 26 اسفند

     پیش بینی بارش برای کل کشور در روز یکشنبه 26 اسفند

     شنبه 25 اسفند 1397 با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش پراکنده در شما‌ل‌غرب و غرب آغاز شده، یکشنبه کل کشور و دوشنبه نیمه شزقی را دربر می‌گیرد و موجب کاهش دید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در نقاط مختلف کشور خواهد شد.

     با اشاره به نفوذ تدریجی سامانه بارشی به مرزهای غربی کشور، گفت: تا اواخر وقت شنبه 1397/12/25 بارش پراکنده در استان‌های شمال غرب و غرب آغاز می شود و روز یکشنبه 1397/12/26 با تشدید فعالیت این سامانه، گستره بارش‌ها کل کشور را فرا می گیرد.

     وی افزود: روز دوشنبه 1397/12/27 فعالیت این سامانه در قسمت‌های غربی و مرکز کشور پایان یافته و نیمه شرقی کشور درگیر بارش خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به آغاز بارش از بعدازظهر یکشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و تشدید بارش طی روز دوشنبه، از کاهش 8 تا 12 درجه‌ای طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال غرب، استان‌های ساحلی خزر و سپس شمال شرق کشور خبر داد.  

     به گفته این مسئول، تا قبل از ظهر یکشنبه 1397/12/26 کاهش موقتی دید و کیفیت هوا در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام؛ بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید در استان‌های کردستان، زنجان، چهارمحال و بختیاری؛ بارش شدید باران آبگرفتگی معابر عمومی، سیلاب،  وزش باد شدید موقتی، احتمال وقوع تگرگ و رعد وبرق در استان‌های شمال خوزستان، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، جنوب و غرب فارس، جنوب لرستان و بوشهر و بارش باران، وزش باد شدید موقتی، احتمال وقوع تگرگ و رعد وبرق در استان‌های ایلام، کرمانشاه، مرکزی، همدان، غرب اصفهان، غرب کرمان، غرب هرمزگان و غرب یزد رخ می‌دهد.

     وظیفه خاطرنشان کرد: بعدازظهر یکشنبه 1397/12/26 در شرق کرمان، غرب سیستان و بلوچستان، شرق یزد و خراسان جنوبی وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا خواهیم داشت.  

     وی تصریح نمود: در مدت یاد شده در استان های اردبیل، برخی نقاط آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش برف، مه آلودگی  و کاهش دید؛ در نیمه جنوبی استان کرمان، شمال هرمزگان، سمنان، کرمانشاه و ایلام بارش شدید باران آبگرفتگی معابر عمومی، سیلاب، وزش باد شدید موقتی، احتمال وقوع تگرگ و رعد وبرق؛ در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی بارش باران و وزش باد شدید موقتی و در استان‌های خراسان جنوبی، شرق اصفهان، شرق یزد، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی بارش باران، وزش باد شدید موقتی، احتمال وقوع تگرگ و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

     وظیفه در خصوص وضعیت هوا در روز دوشنبه 1397/12/27 گفت: در این روز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید؛ در گلستان و غرب مازندران بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی، رخداد سیلاب و وزش باد شدید موقتی؛ در خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش باران، وزش باد شدید موقتی، احتمال وقوع تگرگ و رعد وبرق انتظار می‌رود.   

     مدیریت پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، در این راستا به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه نمود: جهت جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند و مسافران با تجهیزات ایمنی کامل سفر کنند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 567,333,750
تعداد بازدید امروز : 241,976
تعداد بازدید دیروز : 420,874
تعداد بازدید این ماه : 2,724,031