سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/21
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 228
     افتتاح ایستگاه تمام خودکار هواشناسی شهر بابک

     افتتاح ایستگاه تمام خودکار هواشناسی شهر بابک

     در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شهرستان شهر بابک به ایستگاه خودکار هواشناسی تجهیز شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان کرمان، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ایستگاه تمام خودکار هواشناسی شهرستان شهر بابک با حضور ‌فرماندار، نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولین شهرستانی، مدیر کل هواشناسی استان و هیات همراه  افتتاح شد.

     تورج جدیدی ‌مدیر کل هواشناسی استان گفت: تجهیز این ایستگاه با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و داده برداری از آن بدون دخالت نیروی انسانی با افزایش دقت و کاهش خطا، امکان سنجش  پارامترهای هواشناسی از جمله دما، رطوبت، بارش، سمت و سرعت باد، دمای اعماق خاک، فشار و تابش را فراهم و دسترسی آسان و برخط کارشناسان پیش بینی و کاربران را به داده ها آسان و تسهیل می کند.

     وی خاطر نشان کرد: برای تجهیز ایستگاه خودکار شهر بابک 3000 میلیون ریال اعتبار شهرستانی و استانی هزینه شده و این ایستگاه قابلیت افزایش 15 سنسور  دیگرهواشناسی را نیز دارد.

     جدیدی اضافه کرد: این ایستگاه از جمله 15 ایستگاه خودکار هواشناسی استان است که در شش ماهه اخیر به سامانه جامع پایش ایستگاه‌های خودکار سازمان هواشناسی کشور متصل شده است.

     شایان ذکر است شهرستان شهر بابک در  شمال غرب استان کرمان واقع شده و منظر طبیعی میـمند با روستای دسـتکند صخره ای با قدمت تقریبی 12000  سال از مهمترین آثار تاریخی استان می باشد که به ثبت جهانی یونسکو رسیده و در فاصله 30 کیلومتری از مرکز شهرستان قرار داشته و سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است.  

     متوسط بارش بلند مدت سالیانه این ایستگاه 150 میلیمتر و دمای متوسط  آن  15 درجه سلسیوس می باشد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,157,802
تعداد بازدید امروز : 280,417
تعداد بازدید دیروز : 436,190
تعداد بازدید این ماه : 2,160,898