سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/12
     تعداد بازدید: 9373
     اطلاعیه هواشناسی شماره 114 جمعه مورخ 97/11/12
     روز شنبه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب بتدریج شاهد افزایش ابر، بارش برف و باران و وزش باد در شمال غرب، غرب خواهیم بود و از بعدازظهر این روز با شمالی شدن جریانات درغرب سواحل دریای خزر، بارش باران و برف به همراه کاهش دما در سواحل دریای خزر آغاز می شود و بتدریج یکشنبه گستره فعالیت این سامانه مناطق مرکز، شمال شرق و شرق را در برخواهد گرفت. باورود سامانه بارشی از جنوب در روزهای شنبه تا سه شنبه برای مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید، کاهش دما در مناطق مستعد تگرگ و در مناطق کوهستانی جنوب شرق بارش برف پیش بینی می شود. این ناپایداری ها تا پایان وقت روز سه شنبه در کشور ماندگار بوده و بتدریج فعالیت آن از سمت شرق کشور به پایان می رسد. این سامانه با کاهش دما بین 5 تا 8 درجه همراه بوده و بر این اساس وضع هوای کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
     شنبه 97/11/13: بارش برف و باران و وزش باد در شمال آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در جنوب شرق سیستان و بلوچستان.
     یکشنبه 97/11/14: بارش برف و باران و وزش باد در نیمه شرقی اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، مرکزی، قم، نیمه شمالی اصفهان، ارتفاعات البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان. رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید در جنوب بوشهر، جنوب و جنوب شرق فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، سواحل و جزایر شرق و مرکز خلیج فارس، تنگه هرمز و جزایر آن، دریای عمان و سواحل آن.
     دوشنبه 97/11/15: بارش برف و باران و وزش باد در گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، خراسان جنوبی. رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید در نیمه شرقی هرمزگان، سیستان و بلوچستان، تنگه هرمز و جزایر آن، دریای عمان و سواحل آن.
     شایان ذکر است به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.


      

      فایل پیوست
      
     etela114[1].pdf283.91  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 576,878,712
تعداد بازدید امروز : 28,955
تعداد بازدید دیروز : 362,764
تعداد بازدید این ماه : 1,676,098