سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/06
     تعداد بازدید: 16110
     اطلاعیه شماره 112 شنبه مورخ 97/11/06

     پیرو اطلاعیه شماره 111جمعه مورخ 97/11/05 به اطلاع می رساند از روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی  پیش بینی می شود. روز دوشنبه با تشدید سامانه بارشی گستره بارشها  دامنه های زاگرس و  دامنه های جنوبی البرزرا نیز فرا خواهدگرفت. روز سه شنبه فعالیت این سامانه به سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور  توسعه می یابد. در روز چهارشنبه عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود. بر این اساس وضع هوای کشورطی هفته جاری به شرح زیر پیش بینی می شود:
     از بعد از ظهر یکشنبه 97/11/7: بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای ایلام،  لرستان، شمال و شرق خوزستان ، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی ، غرب چهار محال و بختیاری و جنوب همدان
     دوشنبه 97/11/8: بارش برف و  باران  و وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، شمال خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران و  بارش باران گاهی وزش باد شدید در استان بوشهر. همچنین وزش باد شدید و  خیزش گرد و خاک  در جنوب خوزستان.
     سه شنبه97/11/9:  بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی،  تهران، قم، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان
     شایان ذکر است به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم  جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.
      

      فایل پیوست
      
     etela11291.68  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 551,114,324
تعداد بازدید امروز : 60,777
تعداد بازدید دیروز : 411,656
تعداد بازدید این ماه : 7,782,506