سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/09/14
     تعداد بازدید: 15090
     اطلاعیه شماره 95 چهارشنبه مورخ 97/09/14

      پیرو اطلاعیه شماره 94  سه شنبه مورخ 97/09/13بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی،  چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور وارد  می شود پنجشنبه  با تقویت  این سامانه، گستره فعالیت آن به  جنوب غرب ، جنوب، مرکز،   استانهای واقع در جنوب  البرز شامل  قزوین، البرز، زنجان، تهران  همچنین سواحل دریای خزر می رسد . با تداوم بارش در روز جمعه،  فعالیت سامانه به  نوار شمالی  و شرق کشور گسترش یافته  و بتدریج از اواخر جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته میشود.  براین اساس وضع هوا در  استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
      چهارشنبه 1397/09/14 : بارش باران و در ارتفاعات بارش برف  در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب زنجان، کردستان و نیمه غربی کرمانشاه،ایلام،غرب لرستان .
      پنج شنبه 1397/09/15 :بارش باران  و در ارتفاعات بارش برف  در استانهای کهکیلویه و بویراحمد،چهارمحال بختیاری، لرستان، ایلام،شمال غرب فارس و خوزستان، غرب اصفهان، کرمانشاه، مرکزی، قم، تهران،البرز،  همدان،آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،  اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، گیلان و غرب مازندران،بوشهر
      جمعه 1397/09/16 : بارش باران , وزش باد در جنوب اردبیل،گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، غرب کرمانشاه،شمال استانهای زنجان، قزوین،البرز،تهران ودر قبل از ظهردر جنوب بوشهر و نیمه غربی فارس .
     شایان ذکر است روز پنجشنبه  در استانهای بوشهر، خوزستان،  ایلام، چهارمحال و بختیاری،  لرستان و کرمانشاه بارش باران همراه با رگبار و  رعدوبرق پیش بینی می شود. بنابراین احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده ها، افزایش حجم آب رودخانه ها  یا سیلابی شدن مسیلها وجود دارد.همچنین از اواخر چهارشنبه تا اوایل وقت جمعه  درمسیرهای کوهستانی دامنه های زاگرس واقع در شمال غرب ، غرب تا جنوب غرب کشور و از پنجشنبه تا بعدازظهر جمعه در ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز بارش برف و اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی می شود. 
      از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی  شامل:
     1- احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیرهای تردد در مناطق مستعد نامبرده و لزوم آمادگی در صورت وقوع
     2- به همراه بردن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ در مسیرهای کوهستانی
     3- محدودیت در حرکت شناورهای سبک در روز پنچشنبه و جمعه در مناطق دریایی شمال خلیج فارس
      

      فایل پیوست
      
     etela95284.31  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 521,461,405
تعداد بازدید امروز : 286,908
تعداد بازدید دیروز : 325,208
تعداد بازدید این ماه : 8,597,049