سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/09/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1769
     بارش برف و باران در نیمه غربی کشور

     بارش برف و باران در نیمه غربی کشور

     با ورود سامانه بارشی در روز چهارشنبه 1397/9/14 در نیمه غربی کشور شاهد وزش باد و بارش باران و برف خواهیم بود. این وضعیت تا روز جمعه در این منطقه تداوم داردو سپس گستره آن نوار شمالی و شرق کشور را دربرمی‌گیرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان  با اشاره به ورود سامانه بارشی در روز چهارشنبه 1397/9/14 از شمال غرب و غرب به کشور، گفت: این سامانه روز پنجشنبه 1397/9/15 تقویت شده و گستره فعالیت آن به جنوب غرب، جنوب، مرکز، استان‌های واقع در جنوب البرز شامل قزوین، البرز، زنجان، تهران  و سواحل دریای خزر می رسد.

     وی افزود: با تداوم بارش در روز جمعه، فعالیت سامانه به نوار شمالی و شرق کشور گسترش می یابد و بتدریج از اواخر وقت جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می‌شود. 

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خصوص چگونگی بارش در مناطق تحت تاثیر این سامانه از چهارشنبه تا جمعه گفت: چهارشنبه 1397/9/14 در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و نیمه غربی کرمانشاه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف؛ پنجشنبه 1397/9/15 در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد،چهارمحال بختیاری، لرستان، ایلام، بوشهر و خوزستان، غرب اصفهان، کرمانشاه، مرکزی، قم، همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،  اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین و گیلان بارش باران  و در ارتفاعات بارش برف و جمعه 1397/9/16 در استان‌های، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، فارس و بوشهر بارش باران و وزش باد رخ می‌دهد.

     وظیفه با توجه به بارش باران همراه با رگبار و  رعدوبرق در روز پنجشنبه در استان‌های بوشهر و شمال خلیج فارس، خوزستان،  ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کرمانشاه، نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده‌ها، افزایش حجم آب رودخانه ها  یا سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد.  

     به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از اواخر وقت چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه در مسیرهای کوهستانی استان‌های واقع در شمال غرب ، غرب  تا جنوب غرب کشور در دامنه های زاگرس و از پنجشنبه تا اوایل شنبه در ارتفاعات و دامنه‌های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز بارش برف و بر این اساس اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی می‌شود.

     وظیفه به منظور کاهش خسارات احتمالی، توصیه نمود: تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمان‌های امدادی صورت پذیرد و در حرکت شناورهای سبک در روز پنچشنبه و جمعه در مناطق دریایی شمال خلیج فارس محدودیت اعمال شود.

     این مسئول به کسانی که ناچار به تردد در مسیرهای کوهستانی هستند نیز توصیه نمود: تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 502,647,895
تعداد بازدید امروز : 117,280
تعداد بازدید دیروز : 361,987
تعداد بازدید این ماه : 117,280