سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/09/13
     تعداد بازدید: 9015
     اطلاعیه شماره 94 سه شنبه مورخ 97/09/13

     بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی،  چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور وارد  می شود پنجشنبه  با تقویت  این سامانه، گستره فعالیت آن به  جنوب غرب ، جنوب، مرکز،   استانهای واقع در جنوب  البرز شامل  قزوین، البرز، زنجان، تهران  و سواحل دریای خزر می رسد . با تداوم بارش در روز جمعه،  فعالیت سامانه به  نوار شمالی  و شرق کشور گسترش می یابد  و بتدریج از اواخر جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته میشود.  براین اساس وضع هوا در  استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
      چهارشنبه 1397/09/14 : بارش باران و در ارتفاعات بارش برف  در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و نیمه غربی کرمانشاه .
      پنج شنبه 1397/09/15 :بارش باران  و در ارتفاعات بارش برف  در استانهای کهکیلویه و بویراحمد،چهارمحال بختیاری، لرستان، ایلام، بوشهر و خوزستان، غرب اصفهان، کرمانشاه، مرکزی، قم،   همدان،آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،  اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین و گیلان.
      جمعه 1397/09/16 : بارش باران , وزش باد در استانهای ، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، فارس و بوشهر.
     شایان ذکر است روز پنجشنبه  در استانهای بوشهر و شمال خلیج فارس، خوزستان،  ایلام، چهارمحال و بختیاری،  لرستان و کرمانشاه بارش باران همراه با رگبار و  رعدوبرق پیش بینی می شود. بنابراین احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده ها، افزایش حجم آب رودخانه ها  یا سیلابی شدن مسیلها وجود دارد.  همچنین از ا واخر چهارشنبه تا اواخر جمعه  درمسیرهای کوهستانی  استانهای واقع در شمال غرب ، غرب  تا جنوب غرب کشور در دامنه های زاگرس و ازپنجشنبه تا اوایل شنبه در ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز  بارش برف  و  بر این اساس اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی میشود.
      از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی  شامل:
     1- احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیرهای تردد در مناطق مستعد نامبرده و لزوم آمادگی در صورت وقوع
     2- به همراه بردن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ در مسیرهای کوهستانی
     3- محدودیت در حرکت شناورهای سبک در روز پنچشنبه و جمعه در مناطق دریایی شمال خلیج فارس

      فایل پیوست
      
     etela94284.47  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 502,647,519
تعداد بازدید امروز : 116,904
تعداد بازدید دیروز : 361,987
تعداد بازدید این ماه : 116,904