سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/08/15
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 852
     تداوم بارش ها تا پنجشنبه 17 آبان

     تداوم بارش ها تا پنجشنبه 17 آبان   

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیریت پیش بینی و هشدار این سازمان در خصوص فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور طی سه شنبه 15 آبان 1397 گفت: در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش هایی از جنوب کشور در استان های بوشهر، فارس، نواحی مرکزی، استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان های تهران، البرز، قزوین، سمنان و بتدریج در خراسان شمالی به صورت بارش باران و وزش باد شدید موقت در استان های جنوبی کشور و رعد و برق و در نقاط سردسیر شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و نقاط سردسیر زاگرس مرکزی به صورت بارش برف می باشد. 

     وی افزود: اواخر وقت سه شنبه در برخی نقاط خراسان رضوی و یزد بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد. 

     به گفته مدیریت پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی، روز چهارشنبه 16 آبان 1397 از شدت فعالیت سامانه بارشی کاسته شده و در مناطق ذکر شده در روز سه شنبه در بعضی ساعات بارش باران، وزش باد و در نقاط سردسیر بارش برف و در استان های جنوبی رعد و برق پیش بینی می شود. 

     وظیفه دامنه فعالیت سامانه بارشی در روز پنجشنبه 17 آبان 1397 را در مناطق شمال غرب، غرب، استان کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، شمال فارس، جنوب اصفهان، سواحل غربی خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی عنوان نمود. 

     وی با بیان این که سه شنبه و با شدت کمتر در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه غربی خلیج فارس در بعضی ساعات رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود، افزود: در مدت یاد شده دریا نیز در این نواحی مواج می باشد. 

     وظیفه در خاتمه در خصوص کاهش دما گفت: از لحاظ دمایی سه شنبه کاهش 3 تا 5 درجه ای دما در استان های ساحلی خزر و شمال غرب کشور و روز چهارشنبه کاهش 6 تا 8 درجه ای دما در شمال شرق رخ خواهد داد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 470,976,865
تعداد بازدید امروز : 99,480
تعداد بازدید دیروز : 436,190
تعداد بازدید این ماه : 1,979,961