سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/08/04
     تعداد بازدید: 10541
     اخطاریه شماره 64 جمعه مورخ 97/08/04
     با توجه به حضور سامانه فعال هواشناسی ، وضع هوای کشور طی سه روز آینده، به شرح زیر پیش بینی می شود:

     وزش باد:
     طی امروز وزش باد شدید در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل که در این شرایط احتمال شکستن درختان و آسیب به خطوط انتقال نیرو وجود دارد.
     همچنین وزش باد شدید و در برخی نقاط توام با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، در استانهای نوار غربی شامل خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، همدان، زنجان و در کشور عراق شامل شهرهای زیارتی و مسیر کاروانهای اربعین، که استفاده از عینکهای محافظ و ماسک تنفس برای حفظ سلامتی توصیه می شود.
     وزش باد شدید و احتمال خیزش گردوخاک، طی امشب و فردا برای بخشهایی از نوار شرقی کشور، در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان.
     بارش باران یا رگبارورعدو برق که می تواند منجر به آب گرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیلها به خصوص در مناطق کوهپایه ای و رودخانه های فصلی این مناطق شود:
     جمعه 97/08/04: گیلان، غرب مازندران، اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، مرکزی، زنجان، بخشهایی از همدان، شمال استانهای قزوین، البرز و تهران، بوشهر، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان و مسیر کاروانهای زیارتی.
     شنبه 97/08/05: گیلان، مازندران، گلستان، تهران، البرز، قم، مرکزی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب لرستان، خوزستان، اصفهان، چهارمحال وبختیاری، کهکیلویه وبویراحمد، بوشهر، غرب فارس و هرمزگان.
     یکشنبه 97/08/06: گیلان، البرز، غرب تهران، خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، جنوب کرمان، غرب سیستان و بلوچستان، کهکیلویه وبویراحمد، غرب یزد و پاره ای از مناطق هرمزگان.
     تغییرات دما:
     از بعدازظهر امروز، با شمالی شدن جریان ها بر روی نوار شمالی کشور، کاهش دمای 10 تا 15 درجه ای برای استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی و کاهش 7 تا 10 درجه ای، برای استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش بینی می شود.
     از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.


      

      فایل پیوست
      
     ekhtare64.pdf284.27  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 521,850,258
تعداد بازدید امروز : 28,588
تعداد بازدید دیروز : 323,341
تعداد بازدید این ماه : 8,985,902