سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/07/26
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 456
     جذب نیروی توانمند یک سرمایه‌گذاری است

     جذب نیروی توانمند یک سرمایه‌گذاری است

     معاون وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به نقش موثر نیروی انسانی در افزایش بهره‌‌وری؛ جذب نیروهای توانمند را نوعی سرمایه‌گذاری قلمداد نمود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، دوره آموزشی "دستورالعمل رسیدگی به شکایات گزینش" با حضور مدیران و کارشناسان هسته گزینش زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی چهارشنبه 25 مهر 1397 در سالن شهید همت سازمان هواشناسی کشور برگزار شد.  

     دکتر داود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور بابیان این‌‌که برای کلاس بسیار احترام قائلم و به نیروی انسانی بسیار اعتقاد دارم، تصریح نمود: طی دوران پنج ساله تصدی ریاست سازمان هواشناسی کشور بیش از یک میلیون و یک صد هزار نفر ساعت در مرکز آموزش سازمان هواشناسی برای حدود سه هزار نفر، دوره آموزشی برگزار کردیم و علتش این است که بواسطه تجربه معلمی، شدیداً اعتقاد دارم مهم‌ترین عامل در راه افتادن یک تشکیلات و توسعه یک مجموعه؛ نیروی انسانی است که به حق از آن به عنوان "سرمایه انسانی" یاد می‌شود.  

     وی افزود: علی‌رغم تمام فشارهای مالی، سعی کردیم دوره‌‌هایمان را با فراهم کردن امکانات رفاهی در حد وعده‌های غذایی گرم، خوابگاه، امکانات آموزشی و ... تا حد استاندارد برگزار کنیم و امروز شاهد اثرات مثبت آن هستیم.

     دکتر پرهیزکار افزایش چشمگیر اعتماد مردم و مسئولین به هواشناسی، گسترش حوزه‌های خدمت‌رسانی سازمان و ایجاد ارزش افزوده را گواه این ادعا گرفت و تصریح نمود: در سال 1392 تعداد 10 میلیون بازدید از سایت سازمان هواشناسی کشور صورت گرفت در حالی که امروزه این تعداد به حدود صد میلیون مورد رسیده و گاهی اوقات بازدید روزانه از سایت سازمان به یک میلیون مورد هم می‌رسد.

     وی افزود: آمار مذکور مبین این حقیقت است که مردم ایران برای آگاهی از وضعیت جوی به جای استفاده از انواع اپلیکیشن‌های در دسترس و رایگان؛ سایت سازمان هواشناسی کشور را برگزیده‌اند.

     معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: سال 1391 هیچ کشاورزی از ما مستقیم خدمات نمی‌گرفت اما در حال حاضر بواسطه سامانه تهک، بیش از دو میلیون کاربر کشاورز از اطلاعات ما بهره‌مند می‌شوند و هم‌زمان نیازهای جدید دارند.  

     رئیس سازمان هواشناسی کشور ارزش افزوده تهک کشاورزی در سال زراعی 95-1394 را در 11 استان بیش از 422 میلیون تومان، در سال زراعی 96-1395 در 17 استان حدود هزار میلیارد و در سال زراعی 97-1396 در 20 استان بیش از هزار و پانصد میلیارد تومان عنوان نمود.

     دکتر پرهیزکار با بیان این‌که ارقام فوق بیانگر ارزش افزوده اطلاعات هواشناسی صرفاً در یکی از حوزه‌‌های خدمت‌رسانی‌اش می‌باشد، اذعان نمود: مجموع اعتبارات هزینه‌ای و عمرانی هواشناسی در ستاد و 31 استان حدود 200 میلیارد تومان است و این خدمات در شرایطی ارائه شده که اعتبارات عمرانی ما در دولت یازدهم و دوازدهم نه تنها توسعه نیافته بلکه با وضعیت دلار کاهش نیز یافته است.

     وی دستاوردهای یاد شده را مرهون همان یک میلیون و یک صد هزار نفر ساعت آموزش دانست و بر اثرگذار بودن نقش نیروی انسانی در افزایش بهره‌وری تاکید نمود.

     دکتر پرهیزکار بر این باور است که هواشناسی یک سازمان بنیادی، علمی و حاکمیتی است و با فعال شدن آن بسیاری از سازمان‌ها مانند: جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، وزارت کشور و ... عملیاتی‌تر می‌شوند و تقریباً هیچ جایی در کشور نیست که به اطلاعات هواشناسی نیاز نداشته باشد.

     وی ارائه خدمات بهتر هواشناسی را در گرو جذب نیروهای توانمند و قوی دانست و آن را نوعی سرمایه گذاری قلمداد نمود و گفت: با گزنیش یک نیروی خوب در حقیقت، یک نوع تضمین سی تا سی و پنج ساله برای توسعه آن سازمان صورت می‌گیرد.

     معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیوستن 120 نیروی جدید به مجموعه هواشناسی کشور طی سه سال گذشته، ابراز امیدواری نمود: با حضور آن‌ها، گام‌های بزرگی برای سازمان برداشته شود.

     گزارش تصویری به پیوست موجود است.

      

      فایل پیوست
      
     455.pdf413.03  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 502,558,732
تعداد بازدید امروز : 28,117
تعداد بازدید دیروز : 361,987
تعداد بازدید این ماه : 28,117