سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/03/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1177
     پیش‌بینی بارش و کاهش دما برای مناطقی از کشور

     پیش‌بینی بارش و کاهش دما برای مناطقی از کشور

     طی شنبه و یکشنبه 12 و 13 خرداد 1397 به سبب فعالیت سامانه بارشی در مناطقی از کشور کاهش دما و بارش خواهیم داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، گفت: شنبه 1397/3/12 به سبب نفوذ جریانات شمالی ضمن کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر ابرناکی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر مواج خواهد شد.

     وی افزود: با فعالیت سامانه بارشی در شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال‌شرق، بخش‌هایی از غرب، مرکز و ارتفاعات جنوب‌غرب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، شنبه شدت بارش را در شمال آذربایجان شرقی و غربی، برخی مناطق اردبیل، گیلان، ارتفاعات شمال سمنان، شمال خراسان‌رضوی، برخی نقاط استان مرکزی، لرستان و شرق همدان اعلام نمود و خاطرنشان کرد: بعدازظهر در شمال‌‌شرق و شرق کشور و استان‌های سمنان، شرق اصفهان، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط با گرد وخاک همراه خواهد بود.

     این مسئول در خصوص چگونگی بارش در روز یکشنبه 1397/3/13 گفت: در این روز سامانه بارشی در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز، سواحل دریای‌خزر، بویژه سواحل مرکزی و شرقی، شمال‌شرق نواحی مرکزی و بخش‌هایی از شرق، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال‌غرب کشور فعال بوده و سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در این مناطق خواهد شد.

     وظیفه تصریح نمود: شدت بارش‌ روز یکشنبه در استان‌های قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، مازندران، برخی مناطق گلستان، قم، مرکزی، شرق لرستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

     وی با بیان این‌که روز یکشنبه هوای خنک در استان‌های ساحلی دریای‌خزر ماندگار بوده و در شمال‌شرق و دامنه‌های جنوبی البرز نیز کاهش 4 تا 7 درجه‌ای دما رخ خواهد داد، افزود: در این روز در شرق و برخی مناطق شمال‌شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق بویژه زابل، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خاتمه تصریح نمود: روز دوشنبه 1397/3/4 از فعالیت سامانه بارشی در کشور کاسته می‌شود و تنها در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌‌های البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور رشد ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد و روند افزایش دما در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 480,874,390
تعداد بازدید امروز : 136,895
تعداد بازدید دیروز : 383,488
تعداد بازدید این ماه : 136,895