سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/02/22
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 959
     تداوم بارش تا دوشنبه 24 اردیبهشت

     تداوم بارش تا دوشنبه 24 اردیبهشت

     با توجه به فعالیت سامانه بارشی، تا روز دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 در مناطقی از کشور بارش خواهیم داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با بیان این‌که از شنبه تا دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 سامانه بارشی هم‌چنان در کشور فعال خواهد بود، تصریح نمود: شنبه در غالب مناطق کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش در آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، شمال و شرق زنجان، اردبیل، شمال و شرق زنجان، شمال قزوین، ارتفاعات سمنان، شمال خراسان شمالی، جنوب و جنوب شرق اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و مناطق مرکزی یزد خواهد بود.

     وی روز یکشنبه عمده فعالیت سامانه بارشی را در نیمه شمالی و به طور ضعیف‌تر در بخش‌هایی از جنوب‌شرق کشور عنوان نمود و افزود: در این مناطق رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، ارتفاعات مرکزی اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی روز دوشنبه 1397/2/24 تمرکز و عمده فعالیت سامانه در نیمه شمالی کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی نمود.

     به گفته این مسئول به سبب وزش باد شدید و تشکیل گرد و خاک غلیظ در شمال عریستان و جنوب عراق و انتقال آن به کشور، شنبه 1397/2/22 در مناطقی از جنوب غرب، غرب و جنوب کشور و روز یکشنبه در هرمزگان به سبب وزش باد شدید در جنوب شرق کشور، کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

     روز دوشنبه در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد شدید در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک؛ شنبه مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس و روز یکشنبه دریای خزر را مواج اعلام نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 480,889,331
تعداد بازدید امروز : 151,836
تعداد بازدید دیروز : 383,488
تعداد بازدید این ماه : 151,836