سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/02/17
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 915
     بارش در نیمه غربی کشور

     بارش در نیمه غربی کشور

     روز سه‌شنبه 1397/2/18 گستره بارش نیمه غربی کشور، دامنه‌‌های البرز و به تدریج بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور را دربر می‌گیرد و روز چهارشنبه 1397/2/19 عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور و به تدریج در برخی مناطق شرق و شمال‌شرق نیز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بین شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، دوشنبه 1397/2/17 در برخی مناطق شمال‌شرق، شرق و دامنه‌های البرز شرقی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی نمود و افزود: از بعد از ظهر این روز سامانه بارشی جدیدی که از سمت غرب وارد کشور می‌شود، سبب رگبار و رعد و برق و وزش بادشدید موقت در برخی مناطق غرب و شمال‌غرب خواهد شد.

     وی در خصوص وضعیت بارش طی روز سه‌شنبه 1397/2/18 گفت: در این روز ضمن تقویت سامانه بارشی گستره بارش نیمه غربی کشور، دامنه‌‌های البرز و به تدریج بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور را دربر می‌گیرد و سبب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال تگرگ در این مناطق می‌شود.

     وظیفه خاطرنشان کرد: شدت بارش در این روز در آذربایجان‌غربی، نیمه شمالی آذربایجان‌شرقی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، لرستان و ایلام خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان این‌که روز چهارشنبه 1397/2/19 تمرکز و عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور خواهد بود، افزود: علاوه بر مناطق فوق به تدریج در برخی مناطق شرق و شمال‌شرق نیز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش طی این روز در نیمه شرقی کرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی و شرقی خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحتاال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی بوشهر، البرز، قزوین و تهران خواهد بود و این سامانه بارشی تا ابتدای هفته آینده در کشور فعال خواهد بود.

     این مسئول یادآور شد: از بعدازظهر سه‌شنبه در اردبیل، گیلان و شمال‌غرب و روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشوردر بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق شرق و جنوب‌شرق وقوع پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

     به گفته وظیفه، از بعدازظهر سه‌شنبه در اردبیل، گیلان و شمال‌غرب و روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق شرق و جنوب‌شرق وقوع پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

     وی در خاتمه یادآور شد: روزهای‌سه‌شنبه و چهارشنبه وزش باد شدید در خوزستان می‌تواند موجب خیزش گرد و خاک در منطقه و افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا و دید افقی شود و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه غرب خلیج‌فارس به سبب رگبار و رعد و برق مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 481,313,795
تعداد بازدید امروز : 191,743
تعداد بازدید دیروز : 384,557
تعداد بازدید این ماه : 576,300