سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/02/15
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1095
     سامانه بارشی دیگری در راه است

     سامانه بارشی دیگری در راه است

     اواخر وقت دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 سامانه بارشی فعالی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان در خصوص فعالیت سامانه بارشی در کشور طی شنبه 1397/2/15 گفت: در شمال‌غرب، بخش‌هایی از غرب، مرکز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی، مرکزی و شرقی به تدریج در برخی نقاط جنوب شرق رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت با احتمال تگرگ و با شدت کم‌تر در برخی نقاط شرق و شمال‌شرق پیش‌بینی می‌شود.

     وی افزود: روز شنبه شدت بارش در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، شمال کردستان، ایلام، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز، قزوین و مازندران می‌باشد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان این‌که روز یکشنبه هم‌چنان رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت با احتمال تگرگ در شمال‌غرب، غرب، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، استان‌های واقع در البرز غربی، مرکزی و شرقی و بارش پراکنده در برخی نقاط شرق و جنوب‌شرق رخ خواهد داد، تصریح نمود: شدت بارش در این روز در آذربایجان‌غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، شمال خوزستان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و مازندران خواهد بود.

     به گفته این مسئول، روز دوشنبه 1397/2/17 از میزان ابرناکی و بارش در کشور کاسته شده و تنها بارش پراکنده در برخی نقاط شمال‌شرق و شرق رخ خواهد داد.

     وظیفه در خصوص سامانه بارشی فعالی که از اواخر دوشنبه از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه مجدداً سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت با احتمال تگرگ می‌گردد و روز سه‌شنبه 1397/2/18 در نیمه غربی کشور فعال خواهد بود.

     وی شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را طی شنبه و یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 مواج پیش‌بینی نمود و افزود:روز یکشنبه در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک خواهیم داشت.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 481,330,344
تعداد بازدید امروز : 208,292
تعداد بازدید دیروز : 384,557
تعداد بازدید این ماه : 592,849