سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/02/03
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 646
     هوا در شمال‌شرق 10 تا 12 درجه سرد می‌شود

     هوا در شمال‌شرق 10 تا 12 درجه سرد می‌شود

     روز سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1397 دما در شمال‌شرق کشور 10 تا 12 کاهش می‌یابد و با خروج سامانه بارشی، روز چهارشنبه دما در غالب مناطق کشور روند افزایشی خواهد داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، دوشنبه 1397/2/3 با فعالیت سامانه بارشی در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس، دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، سواحل دریای‌خزر، بخش‌هایی از جنوب‌غرب، غرب، جنوب، شرق، شمال‌شرق و به صورت پراکنده در شمال‌غرب کشور ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی نمود و افزود: در برخی مناطق شمال خوزستان، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، چهارمحال‌و‌بختیاری، نیمه شرقی لرستان، غرب اصفهان، قم، مرکزی، قزوین، البرز، تهران و به تدریج از بعد از اوایل شب در نیمه غربی و شمال سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارندگی‌ها شدت بیش‌تری داشته و می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر و سیلاب شود.

     وظیفه خاطرنشان کرد: طی این روز در برخی مناطق جنوب‌غرب، جنوب، نواحی مرکزی و به تدریج نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بین می‌شود که در برخی مناطق ذکر شده با گرد و خاک و کاهش دید همراه خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به تمرکز فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور

     طی روز سه‌شنبه 1397/2/4، گفت: از این رو در شمال‌شرق، بخش‌هایی از شرق و دامنه‌های البرز شرقی یارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود که بارش در نیمه شمالی خراسان رضوی شدت بیش‌تری خواهد داشت.

     وی افزود: سه‌شنبه در برخی مناطق شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد شدید و کاهش دید افقی دور از انتظار نمی‌باشد.

     این مسئول با توجه به روند کاهش دما طی دوشنبه در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی از افت 8 تا 10 درجه‌ای دما در سواحل دریای‌خزر خبر داد و گفت: به تدریج هوای سرد، شمال‌شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد و روز سه‌شنبه افت دما در شمال‌شرق 10 تا 12 درجه خواهد بود.

     وظیفه در خاتمه یادآور شد: این سامانه اواخر وقت روز سه‌شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود و روز چهارشنبه در غالب مناطق کشور جو نسبتاً آرام بوده و روند افزایش دما را خواهیم داشت.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 481,324,569
تعداد بازدید امروز : 202,517
تعداد بازدید دیروز : 384,557
تعداد بازدید این ماه : 587,074