سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/12/16
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1182
     ورود سامانه بارشی به کشور در روز جمعه

     ورود سامانه بارشی به کشور در روز جمعه

     روز جمعه 1396/12/18 سامانه بارشی جدیدی از شمال‌غرب وارد کشور می‌شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، چهارشنبه 1396/12/16 در استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، برخی مناطق شمال‌شرق کشور بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی نمود و افزود: این سامانه تا اوایل روز پنج‌شنبه 1396/12/17 در مناطق شمال‌شرق موجب تداوم بارش پراکنده و وزش باد خواهد شد و سپس خاتمه می‌یابد.

     وی با اشاره به پایداری جو طی روز پنج‌شنبه در بیش‌تر مناطق کشور، از ورود سامانه بارشی دیگری از روز جمعه 1396/12/18 از شمال‌غرب خبر داد و تصریح نمود: این سامانه ابتدا در استان‌های واقع در شمال‌غرب و به تدریج بخش‌های شمالی دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های غربی البرز سبب بارش باران، وش باد شدید و رعد و برق می‌شود که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

     به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، روز جمعه 1396/12/18 با وزش باد شدید در مناطق شمالی تا مرکزی عراق، احتمال خیزش گرد و خاک و تاثیر آن در استان‌‌های غربی تا جنوب‌غربی کشور پیش‌بینی می‌شود که در این صورت موجب کاهش کیفیت هوا و تاثیر منفی بر حمل و نقل زمینی و هوایی خواهد شد.

     این مسئول خاطرنشان کرد: به احتمال بسیار در اواخر وقت روز جمعه در این مناطق کاهش دید را خواهیم داشت.

     وظیفه با توجه به وزش باد بسیار شدید در اواخر پنج‌شنبه و به خصوص روز جمعه در استان‌های اردبیل و گیلان، گفت: وزش باد شدید به تدریج تا بعد از ظهر جمعه غرب مازندران را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

     وی در ادامه گفت: به سبب وزش باد جنوبی، دمای هوا از پنج‌شنبه تا جمعه افزایش قابل توجهی (حدود 10 درجه سلسیوس) خواهد داشت و با شمالی شدن جریان هوا، از اواخر جمعه تا شنبه با کاهش قابل ملاحظه دما پیش‌بینی می‌شود به طوری که انتظار می‌رود بیشینه دما در گیلان به حدود 25 تا 30 و روز شنبه به 14 درجه سلسیوس برسد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، روز جمعه به سبب گرم باد شدید جنوبی دریای خزر را مواج پیش‌بینی نمود و افزود: به تدریج در اواخر روز با وزش باد شمالی ضمن کاهش ناگهانی دما، دریا نیز مواج  می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 429,780,855
تعداد بازدید امروز : 366,310
تعداد بازدید دیروز : 372,101
تعداد بازدید این ماه : 738,411