سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/12/14
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 358
     سازمان هواشناسی در صدد ورود به بحث مدل‌سازی اقلیمی

     سازمان هواشناسی کشور در صدد ورود به بحث مدل‌سازی اقلیمی

     دکتر پرهیزکار در سمینار علمی تغییر اقلیم و الزام اتخاذ سیاست‌های ملی شهری از برنامه‌ریزی سازمان هواشناسی کشور جهت ورود به بحث مدل‌سازی اقلیمی خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، با همت مدیریت توسعه کاربردهای هواشناسی، سمینار علمی تغییر اقلیم و الزام اتخاذ سیاست‌های ملی شهری دوشنبه 14 اسفند 1396 با حضور ریاست سازمان و جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد، توسط صادق ضیائیان، مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌غربی در سالن شهید همت سازمان هواشناسی برگزار شد.

     دکتر داود پرهیزکار معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان این‌که خوش‌بختانه طی 4 سال اخیر سازمان هواشناسی کشور در حوزه‌‌هایی مانند اقلیم، آب، شهرسازی و معماری و ... بیش از پیش ورود کرده است، از تهک کشاورزی و خشکسالی به عنوان موفق‌ترین پروژه‌های سازمان متبوع خود طی این مدت یاد نمود و تصریح کرد: در بسیاری از استان‌ها خدمات تهک کشاورزی به کاربران نهایی ارئه می‌شود.

     وی افزود: در حوزه خشکسالی نیز اطلاعات هواشناسی محور تصمیم‌گیری قرار گرفته و بسیاری از جلسات با گزارش‌های این مرکز آغاز می‌شود.

     دکتر پرهیزکار خاطرنشان کرد: به تازگی گزارشی در خصوص اثرات تغییر اقلیم در اختیار مقام معظم رهبری، سران سه قوه، روسای کمیسیون‌های مختلف مجلس، وزراء، مقامات و ... قرار گرفت.

     معاون وزیر راه و شهرسازی، مطرح کردن مباحث مغفولی از جمله تغییر اقلیم، در عالی‌ترین سطوح مملکتی را یکی از موفیقیت‌‌های سازمان هواشناسی کشور قلمداد نمود.

     دکتر پرهیزکار در حوزه اقلیم‌شناسی از برنامه‌ریزی سازمان هواشناسی کشور جهت ورود به بحث مدل‌سازی اقلیمی خبر داد و ابراز امیدواری نمود: با همکاری دوستان، این مهم محقق شود و هواشناسی شهری نیز در سازمان شکل گیرد.

     شایان ذکر است، تعداد 53 کارشناس از ادارات کل هواشناسی استان ها از طریق ویدئو کنفرانس در سمینار حضور داشتند. 

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 428,812,413
تعداد بازدید امروز : 162,134
تعداد بازدید دیروز : 494,221
تعداد بازدید این ماه : 13,547,193