سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/12/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 320
     بازدید نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از هواشناسی همدان

     بازدید نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از هواشناسی همدان  

     مدیرکل هواشناسی همدان با بیان این نکته که همدان در نقطه کور رادار هواشناسی تهران و کرمانشاه قرار دارد بر نیاز این اداره‌کل به رادار هواشناسی تاکید کرد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان همدان، روز سه‌شنبه 1396/12/08 حاجی بابایی نماینده همدان و فامنین  در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از اداره کل هواشناسی استان بازدید نمودند.

     سعید باقری، مدیرکل هواشناسی همدان با تشریح عملکرد این اداره کل، به بیان اهداف و دیدگاه‌های هواشناسی استان در برنامه پنج ساله ششم توسعه پرداخته و اولویت برنامه‌های هواشناسی استان را بروز کردن ایستگاه‌های هواشناسی، افزایش ایستگاه‌های اقلیم‌شناسی و راه‌اندازی ایستگاه‌های خاص بیان کرد و یکی از نیازهای هواشناسی استان برای پیش‌بینی‌های دقیق وضعیت جوی را راه اندازی سیستم‌های راداری عنوان کرد.

     باقری با بیان این که همدان در نقطه کور رادار هواشناسی تهران و کرمانشاه قرار دارد با توجه به نیاز این اداره کل به رادار، همکاری و یاری دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در خصوص نصب و راه‌اندازی سایت رادار هواشناسی راخواستار شد.

     وی همچنین گزارشی از وضعیت پرسنل و تعداد ایستگاه‌های سینوپتیک، اقلیم‌شناسی و باران سنجی‌های موجود در سطح استان را ارائه داد و خودکارسازی تمام ایستگاه‌های باران‌سنجی را از برنامه‌های این اداره‌کل اعلام نمود که نیاز به بودجه لازم دارد.

     حاجی بابایی در این نشست تاکید کرد که مطالعات و تحقیقات لازم در زمینه رادار  توسط سازمان هواشناسی و اداره‌کل هواشناسی همدان انجام شود و در زمینه زیرساخت‌های لازم توسط استانداری و مسئولین استان از جمله سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی اقدام شود و ما هم از نزدیک مسائل و مشکلات را بررسی کرده و با کارشناسان صحبت می‌کنیم  که تعامل دو جانبه بتواند چرخ استان را بیش‌تر به چرخش در آورد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 428,804,604
تعداد بازدید امروز : 154,325
تعداد بازدید دیروز : 494,221
تعداد بازدید این ماه : 13,539,384