سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/10/11
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1619
     کاهش دما در نیمه غربی، نواحی مرکزی، شمال‌شرق و شرق کشور

     کاهش دما در نیمه غربی، نواحی مرکزی، شمال‌شرق و شرق کشور

     از اواخر وقت دوشنبه و طی روز سه‌شنبه در نیمه غربی کشور و نواحی مرکزی دمای هوا 4تا 8 درجه و روز چهارشنبه 13 دی 1396 درشمال شرق و شرق کشور 6 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به تداوم پایداری جو، هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اصفهان و اراک را طی دوشنبه 1396/10/11 غبارآلود پیش‌بینی نمود و افزود: از اواخر وقت از غلظت آلاینده‌ها در این مناطق کاسته خواهد شد. وی گفت: روز دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی در شمال‌غرب و به‌تدریج غرب کشور ابرناکی، وزش باد، بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف شروع می‌شود و در برخی مناطق جنوب غرب و غرب کشور نیز وزش باد وگردوخاک رخ خواهد داد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، روز سهشنبه 1396/10/12 گستره بارشها را در مناطقی از جنوب‌غرب، دامنههای زاگرس مرکزی و جنوبی، برخی مناطق مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریایخزر و تا اواخر وقت در مناطقی از شمال شرق کشور اعلام نمود.

      این مسوول خاطرنشان کرد: سامانه بارشی روز چهارشنبه در سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنههای شرقی البرز و شمال‌شرق کشور سبب ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد شده و به‌تدریج از کشور خارج می شود.

     وظیفه متذکر شد: از اواخر وقت دوشنبه و طی روز سه‌شنبه در نیمه غربی کشور و نواحی مرکزی دمای هوا  4تا 8 درجه و سپس روز چهارشنبه درشمال شرق و شرق کشور 6 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.

     وی اواخر سه‌شنبه و روز چهارشنبه دریای خزر و چهارشنبه خلیج فارس را مواج پیش‌بینی نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 398,672,878
تعداد بازدید امروز : 84,455
تعداد بازدید دیروز : 461,494
تعداد بازدید این ماه : 8,764,158