سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/10/09
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 368
     برگزاری نشست کارگروه مدیریت بحران، بلایای جوی و طوفان در فرمانداری شهرستان رومشکان

     برگزاری نشست کارگروه مدیریت بحران، بلایای جوی و طوفان در فرمانداری شهرستان رومشکان 

     در نشست کارگروه مدیریت بحران رومشکان از هواشناسی تقدیر به عمل آمد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان لرستان، نشست کارگروه مدیریت بحران بلایای جوی و طوفان شهرستان رومشکان با حضور هاشمی مدیرکل هواشناسی لرستان، درمنان فرماندار شهرستان رومشکان، داودی دبیر کارگروه‌بلایای جوی و طوفان هواشناسی استان و اعضاء این کارگروه در سالن جلسات فرمانداری آن شهرستان برگزار شد.

     در ابتدا فرماندار رومشکان در خصوص اهمیت و جایگاه هواشناسی در امور مدیریتی و نقش آن در امور زیر بنایی تاکید نمودند و گفتند که توجه به تحقیقات در حوزه هواشناسی و به‌روز بودن علم و تجهیزات آن در کشور یکی از پارامترهای مهم برای مدیریت علمی و مدرن است.

     وی جایگاه هواشناسی را به واسطه تخصصی و کاربردی بودن آن بسیار مهم و با‌ اهمیت تلقی نمود و افزود: هرگونه پیش‌بینی و نظر کارشناسی هواشناسی می‌تواند در روند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌های مهم، موثر باشد.

     در ادامه هاشمی مدیرکل هواشناسی استان با ارائه آمار بارش و دمای شهرستان رومشکان به کاهش بارشها طی سالهای اخیر، تغییر اقلیم و بروز بحران خشکسالی اشاره و لازمه عبور از این شرایط را توجه همگان به ویژه مدیران برای حل و برون رفت از این بحران دانستند.

     وی در ادامه به تشریح وضعیت کنونی استان به ویژه شهرستان رومشکان از لحاظ هواشناسی و تغییر اقلیم پرداخت و از سیل، خشکسالی، کاهش نزولات جوی و بالاتر بودن میانگین دمای هوا به عنوان اثرات آن یاد نمود.

     در پایان مقرر شد، ارتباط دستگاه‌ها با هواشناسی بیشتر شود و همچنین دستگاه‌ها موظف شدند بانک اطلاعاتی از مدیران، پرسنل همکار و تجهیزات لازم برای مواقع بحران تهیه و در اختیار دبیرخانه کارگروه (اداره کل هواشناسی) و فرمانداری هر شهرستان قرار دهند.   

     در پایان با توجه به اقدامات خوب و اثربخشی که در زمینه هواشناسی طی سه سال اخیر در شهرستان رومشکان صورت گرفته فرماندار با اهداء لوح سپاس از زحمات و تلاش‌های مدیرکل هواشناسی استان و همچنین مسوول هواشناسی این شهرستان، تقدیر نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 401,443,899
تعداد بازدید امروز : 151,513
تعداد بازدید دیروز : 379,329
تعداد بازدید این ماه : 11,535,179