سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/10/04
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 823
     کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور

      کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور 

     از روز دوشنبه تا چهارشنبه 6 دی 1396 دما در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان از ورود یک سامانه بارشی در مناطقی از غرب و شمال‌غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و سواحل غربی دریای‌خزر خبر داد و افزود: تا اواخر وقت دوشنبه در مناطقی از شمال‌شرق کشور ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در مناطقی از جنوب‌شرق و استان خوزستان نیز باد، گردوخاک و کاهش دید افقی دور انتظار نمی‌باشد.

     وی، دوشنبه شدت بارش‌ها را در نیمه شمالی کرمانشاه، غرب همدان، مناطقی از کردستان، شمال زنجان، جنوب آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی اعلام نمود و خاطرنشان کرد: از اواخر این روز از ناپایداری‌ها در شمال غرب کاسته می‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، در خصوص وضعیت بارش در روز سه‌شنبه 1396/10/5 گفت: در این روز سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مناطقی از جنوب‌غرب، مرکز، البرز شرقی و مناطقی از شرق و شمال‌شرق کشور فعال بوده و سبب ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید می‌شود و شدت بارش در جنوب استان مرکزی، چهارمحال‌وبختیاری، شمال کهگیلویه‌وبویراحمد، برخی مناطق اصفهان و لرستان می‌باشد.

     به گفته این مسوول، سامانه مذکور روز چهارشنبه 1396/10/6 در شمال‌شرق و شرق کشور سبب وزش باد شدید شده و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

     وظیفه از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور از روز دوشنبه تا چهارشنبه خبر داد و افزود: بارش در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 401,191,658
تعداد بازدید امروز : 278,601
تعداد بازدید دیروز : 415,117
تعداد بازدید این ماه : 11,282,938