سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/10/03
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1182
     بارش باران و وزش باد در مناطقی از کشور در روز دوشنبه

     بارش باران و وزش باد در مناطقی از کشور در روز دوشنبه

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، از تداوم وزش با دشدید جنوبی تا ظهر یکشنبه 1396/10/3  در استان اردبیل و مناطقی از گیلان خبر داد و افزود: در این روز در سواحل مرکزی و شرقی خزر و شمال شرق کشور افزایش دما قابل توجه می‌باشد و در برخی مناطق شمال شرق کشور نیز وزش باد شدید رخ خواهد داد.

     وی با بیان این‌که، یکشنبه در مناطقی از شمال غرب رشد ابر، بارش باران گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، تصریح نمود: بارش در جنوب آذربایجان غربی شدت بیشتری خواهد داشت و ازاواخر وقت در سواحل غربی نیز وزش باد و بارش پراکنده و کاهش دما شروع می‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: روز دوشنبه 1396/10/4 با ورود یک سامانه بارشی در مناطقی از غرب و شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و سواحل دریای‌خزر و تا اواخر وقت در مناطقی از شمال‌شرق کشور ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در جنوب خوزستان نیز باد، گردوخاک و کاهش دید افقی دور انتظار نمی‌باشد.

     به گفته این مسوول، روز دوشنبه بارش‌ها در نیمه شرقی کرمانشاه، غرب همدان، مناطقی از کردستان، زنجان و ارتفاعات قزوین، البرز و تهران شدت بیشتری خواهد داشت.

     وظیفه با بیان این‌‌که روز سه‌شنبه1396/10/5 در غرب و شمال‌غرب کشور از ناپایداری‌ها کاسته می‌شود، اذعان نمود: سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مناطقی از جنوب غرب، نواحی مرکزی، البرز شرقی، سواحل مرکزی و شرقی خزر و مناطقی از شرق و شمال شرق کشور فعال بوده و سبب ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید در این مناطق می‌شود و دراین روز بارش‌ها در شمال شرق خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد، غرب اصفهان شدت بیشتری خواهد داشت.

     وی تصریح نمود: این سامانه روز چهارشنبه 1396/10/6 در مناطقی از شمال‌شرق و شرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و بتدریج از کشور خارج می شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور یاد آور شد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه شاهد کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم بود و بارش در روزهای دوشنبه وسه شنبه درارتفاعات زاگرس و البرز به صورت برف خواهد بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 410,198,775
تعداد بازدید امروز : 64,215
تعداد بازدید دیروز : 418,653
تعداد بازدید این ماه : 7,785,901