سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/09/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 795
     کاهش دید افقی و کیفیت هوا در غرب کشور

     کاهش دید افقی و کیفیت هوا در غرب کشور

     روز چهارشنبه 96/9/15 در مناطق مرزی غرب، شمال‌غرب و به‌تدریج در جنوب غرب کشور، دید افقی و کیفیت هوا کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، طی دوشنبه و سه‌شنبه 96/9/14 به سبب پایداری نسبی هوا، انباشت آلایندههای جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی تهران، کرج، قزوین، تبریز و اصفهان را پیش‌بینی نمود.

     وی با اشاره به تداوم وزش باد شدید طی دوشنبه در جنوب‌شرق و شرق کشور، افزود: وزش باد در برخی مناطق با گردوخاک همراه خواهد بود و از اواخر وقت روز سه‌شنبه از شدت وزش باد در این مناطق کاسته می‌شود.

     به گفته وظیفه، از روز سه‌شنبه تا اواسط وقت چهارشنبه در استان‌های ساحلی دریای‌خزر دمای هوا 4 تا 8 درجه افزایش می‌یابد که در برخی مناطق گیلان و اردبیل با وزش باد شدید جنوبی همراه خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از وزش باد و گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا طی روز چهارشنبه 96/9/15 در مناطق مرزی غرب، شمال‌غرب و به‌تدریج در جنوب غرب کشور خبر داد و تصریح نمود: از بعد از ظهر چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی، در شمال غرب و غرب کشور ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد شدید شروع می‌شود و روز پنج‌شنبه گستره این بارش‌ها نیمه غربی کشور را در فرا می‌گیرد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 398,671,210
تعداد بازدید امروز : 82,787
تعداد بازدید دیروز : 461,494
تعداد بازدید این ماه : 8,762,490